آموزش رایگان زبان ترکی از ابتدا در کمتر از 6 ماه; در 10 مرحله به زبان ترکی مسلط شوید

آموزش رایگان زبان ترکی از ابتدا در کمتر از 6 ماه;  در 10 مرحله به زبان ترکی مسلط شوید


یادگیری یک زبان جدید یک کار دشوار و چالش برانگیز است. اما در این مقاله راه هایی را برای تسلط بر زبان زیبای ترکی در مدت زمان کوتاه به شما پیشنهاد می کنیم. زبان ترکی با بیش از 80 میلیون گویشور یکی از زبان های زنده دنیاست و به خصوص برای ما ایرانی ها که با این کشور ثروتمند ارتباط نزدیک داریم، می تواند گزینه زبان دوم یا سوم مناسبی باشد. ممکن است در ابتدا همه چیز برای شما سخت باشد. اما صبور باشید زیرا روند یادگیری آسان تر می شود. اگر می خواهید زبان ترکی را به صورت رایگان یاد بگیرید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

مرحله 1: روش یادگیری را انتخاب کنید که با آن بیشتر احساس راحتی می کنید

یادگیری زبان در کلاس احتمالا موثرترین روش است. اما نگران نباشید زیرا راه حل های رایگان وجود دارد: تماشای آموزش های YouTube، کتاب ها و برنامه های یادگیری زبان. ابتدا باید تصمیم بگیرید که با کدام روش احساس راحتی بیشتری می کنید. ممکن است ترجیح دهید این دو روش را با هم ترکیب کنید که کاملاً به شما بستگی دارد.

مرحله دوم: به الفبای ترکی تسلط پیدا کنید

یکی از اولین قدم ها در یادگیری یک زبان جدید، یادگیری الفبای آن است. خوشبختانه الفبای ترکی شباهت زیادی به الفبای لاتین دارد و می توانید با کمی دقت به آن مسلط شوید. توجه داشته باشید که برخی از حروف مانند ç، ü و Ö در الفبای لاتین وجود ندارند و فقط برای زبان ترکی هستند. از آنجایی که ترکی یک زبان آوایی است، باید به تلفظ هر حرف و لهجه دقت کنید.

مرحله 3: مطالب را به زبان ترکی بخوانید

این ممکن است کمی خسته کننده باشد. اما برای یادگیری رایگان زبان ترکی گامی ضروری محسوب می شود. برای افزایش سرعت خواندن متون ترکی باید تمرین کنید و قوانین را رعایت کنید.

مرحله چهارم: با دستور زبان ترکی آشنا شوید

در این مرحله نیازی نیست به گرامر عمیق بروید. یک آشنایی سطحی با آن کافی است. برای مثال در زبان ترکی کافی است که ریشه کلمه را داشته باشیم و پسوندهای مناسب را به آن اضافه کنیم. البته موضوع الحاقات مقوله وسیعی است. نکته دیگر این است که افعال رایج ترکی و نحوه استفاده از آنها را به خاطر بسپارید. و مهمترین قسمت دستور زبان ترکی ساختار جمله است که شباهت زیادی به فارسی دارد و ساختار فاعل، مفعول و فعل دارد.

مرحله 5: روی کلمات ترکی روزمره تمرکز کنید

حفظ لغات ترکی برای مبتدیان می تواند دشوار باشد. همچنین برخی از زبان آموزان عادت به حفظ لغات غیر معمول دارند که فقط وقت آنها را تلف می کند. جالب است بدانید که در زبان ترکی تعداد محدودی از کلمات در بیشتر مکالمات روزمره استفاده می شود. بنابراین، یافتن پرکاربردترین عبارات و کلمات ترکی و به خاطر سپردن آنها، شما را چندین قدم به جلو می برد. در این بخش می توانید از اپلیکیشن های رایگان برای یادگیری زبان ترکی استفاده کنید.

مرحله 6: از روز اول ترکی صحبت کنید

فرقی نمی کند ده کلمه ترکی را به خاطر بسپارید یا هزار کلمه; سعی کنید با خودتان صحبت کنید و با هر چیزی که می دانید جمله بسازید. در این مرحله ضبط صدای شما کمک زیادی به شما می کند و با زبان ترکی بیشتر آشنا می شوید.

مرحله 7: یادداشت برداری کنید

یادگیری زبان زودگذر است و یادداشت برداری می تواند به شما کمک کند آنها را به خاطر بسپارید. همچنین با یادداشت برداری از درس های ترکی، مهارت های نوشتن ترکی خود را بهبود خواهید بخشید.

مرحله هشتم: از اشتباه کردن نترسید

اگر هنگام یادگیری رایگان ترکی اشتباه کنید اشکالی ندارد. در واقع اشتباه کردن بخشی از سفر است و برای همه اتفاق می افتد. بسیاری از افراد به دلیل عدم اعتماد به نفس و ترس از اشتباه و تحقیر از یادگیری زبان خودداری می کنند. به یاد داشته باشید، اشتباه کردن در یادگیری زبان شرم ندارد. برعکس باید به خودت افتخار کنی که در این راه رفتی.

مرحله 9: برنامه های زبان ترکی را نادیده نگیرید

اپلیکیشن ها نقشی حیاتی در یادگیری رایگان ترکی دارند. برخی از این برنامه ها نیاز به خرید اشتراک دارند، در حالی که برخی دیگر، مانند پلتفرم محبوب Duolingo، ویژگی های رایگان را در اختیار شما قرار می دهند. برنامه های زبان می توانند از راه های زیادی کمک کنند. یادگیری لغات جدید، تمرین تلفظ کلمات، تلفیق اطلاعات با تمرین و قابل حمل بودن از نقاط قوت استفاده از اپلیکیشن ها هستند.

لازم به ذکر است که استفاده از اپلیکیشن تنها به موارد مشخص شده ختم نمی شود. در عوض، برنامه هایی وجود دارند که هدف آنها یافتن دوستان از سراسر جهان برای تمرین زبان است. شما می توانید به صورت رایگان در اپلیکیشن های ذکر شده ثبت نام کنید و پس از ایجاد پروفایل خود، دوستان مجازی را بیابید که در مسیر یادگیری ترکی همراه شما خواهند بود. به یاد داشته باشید که تمرین ترکی با ترک های محلی یکی از گام های بزرگی است که می تواند تاثیر قابل توجهی بر مهارت های زبانی شما داشته باشد.

قدم دهم و مهمترین مرحله: تمرین و تمرین و تمرین

بدیهی است که مهم ترین مرحله در یادگیری رایگان ترکی و سایر زبان ها، تمرین است. بدون تمرین به زبان مسلط نخواهید شد و پس از مدتی احتمالاً هر چه می دانید از ذهن شما پاک خواهد شد. بهترین راه برای تمرین ترکی در خانه تماشای فیلم و سریال ترکی است. این روش نه تنها به شما کمک می کند تا لذت ببرید. بلکه گوش شما را با زبان ترکی آشنا می کند. با تماشای فیلم ها و سریال های ترکی دانش خود را از گفتگوهای موجود در آنها خواهید یافت و چنین اطلاعاتی در ذهن شما نقش می بندد. در فیلم های ترکی و بهترین سریال های ترکی مکالمات روزمره زیادی رد و بدل می شود که با تمرین این مکالمات می توانید مهارت های خوبی در صحبت کردن به زبان ترکی کسب کنید.

منبع: شهر تایم

انتخاب شده توسط کاربران