آموزش ساخت منو در وردپرس ( منوی کشویی

آموزش ساخت منو در وردپرس ( منوی کشویی


وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا است که امروزه بسیاری از افراد برای مدیریت و ساخت وب سایت از آن استفاده می کنند. علاوه بر این، امروزه بیش از 60 میلیون سایت وردپرس را اجرا می کنند و این نشان می دهد که وردپرس سهم زیادی از بازار سیستم مدیریت محتوا دارد.

یکی از مزایای سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس این است که می توانید سایتی را بدون کدنویسی طراحی و بسازید. به عبارت دیگر، می توانید عناصر سایت مانند صفحه اصلی، صفحات دسته بندی و غیره را طراحی کنید. در او. با توجه به اینکه یکی از مهم ترین قسمت های یک وب سایت منوی آن است، در این مقاله نحوه ایجاد منو در وردپرس را توضیح می دهیم. در آینده با ما همراه باشید.

نحوه ایجاد منو در وردپرس

پس از خرید دامنه مناسب و خاطره انگیز، هاست پرسرعت و طراحی زیبا و متناسب با نیاز مخاطب، یکی دیگر از ارکان اصلی هر وب سایتی که به مخاطب کمک می کند تا به صفحات مهمتر سایت دسترسی پیدا کند، منو است. داشتن منوی سایت خوب باعث کاهش سردرگمی مخاطبان می شود و باعث می شود زمان بیشتری را در سایت شما بگذرانند.

در نتیجه اگر سایت شما فروشگاهی یا تبلیغاتی باشد، این مشکل می تواند شما را از فروش و درآمد زیادی برخوردار کند.

برای ایجاد منو در وردپرس، در مرحله اول ابتدا باید وارد داشبورد وردپرس شده و سپس از قسمت نمایش در منوی سمت راست گزینه لیست را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه لیست، یک صفحه وردپرس باز می شود که می توانید لیست های موجود در سایت خود را مدیریت کنید.

جالب است بدانید که یکی از مزیت های قسمت لیست در داشبورد وردپرس این است که می توانید در هر زمانی چندین لیست یا منو مجزا ایجاد کنید و در هر لحظه آن ها را با منوی فعلی سایت خود جایگزین کنید. همچنین با استفاده از وردپرس قادر خواهید بود در کمترین زمان و بدون دانش کدنویسی منوهای آبشاری و کشویی ایجاد کنید که در قسمت های بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.

مدیریت لیست ها

همانطور که گفته شد می توانید چندین منو با استفاده از وردپرس در سایت خود ایجاد کنید و همچنین امکان وجود چندین منو به صورت همزمان در سایت وجود دارد. منوی مناسب و مفید یکی از مهم ترین نکات در طراحی سایت می باشد. در این حالت، باید پس از ورود به صفحه لیست ها در داشبورد وردپرس خود، روی گزینه “Manage Position” کلیک کرده و موقعیت منوهای خود را سفارشی کنید.

در اینجا بخشی به نام پوسته موقعیت را مشاهده می کنید که می توانید منوهای فعال خود را در سایت مشاهده کنید و با کلیک بر روی دکمه “ویرایش” در کنار منو موقعیت آنها را مشخص کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه «استفاده از فهرست جدید» و جایگزینی فهرست جدید در موقعیت مورد نظر خود در سایت، فهرست‌های اصلی و فعال در سایت را جایگزین کنید.

در پایان فراموش نکنید که پس از اعمال تغییرات خود در این قسمت، حتما گزینه «ذخیره تغییرات» را بزنید تا تغییرات شما با موفقیت در سایت ثبت شود.

شروع به ایجاد منو در وردپرس کنید

معمولا همه قالب های وردپرس یک منوی پیش فرض را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید آن را ویرایش کنید تا منوی مورد نظر در سایت داشته باشید. اما گاهی لازم است خودتان یک منوی جدید در وردپرس ایجاد کنید. برای این کار می توانید مراحل زیر را طی کنید:

داشبورد وردپرس > لیست ها > ایجاد لیست

در این قسمت منوی جدیدی برای شما ایجاد می شود و می توانید آن را بر اساس قسمت های مختلف این منو ویرایش کنید.

هنگامی که لیست را ایجاد کردید، در سمت چپ قسمتی به نام Tabs وجود دارد که می توانید برگه ها، صفحات یا URL های سایت خود را به منو اضافه کنید و نام مورد نظر خود را برای هر کدام انتخاب کنید.

همچنین در قسمت Lists پنجره دیگری به نام Entries وجود دارد که می توانید نوشته ها و مقالات انتخابی خود را به منوی خود اضافه کنید. البته این مستلزم این است که در سایت خود نوشته باشید و برای این کار می توانید مقالات خود را از قسمت مقالات داشبورد وردپرس خود منتشر کنید.

همچنین، ممکن است بخواهید پیوندی از یک صفحه در سایت دیگری یا سایت خود را به منوی خود اضافه کنید و نخواهید این کار را از قسمت تب ها انجام دهید. در این صورت می توانید بر روی گزینه «لینک سفارشی» کلیک کرده و لینک و نام مورد نظر را وارد کنید تا به منوی سایت شما اضافه شود.

لازم به ذکر است که اگر دسته بندی های خاصی در سایت خود دارید و می خواهید آن دسته بندی ها به سایت شما اضافه شود، بخشی در منو به نام دسته بندی وجود دارد که می توانید دسته بندی های مورد نظر خود را به منو اضافه کنید.

در نهایت توجه به این نکته را فراموش نکنید که می توانید موقعیت هر قسمت از منو را در سایت خود با بالا یا پایین کشیدن آنها مشخص کنید. توجه داشته باشید که اکثر قالب های فارسی دارای منوی راست به چپ هستند و هر بار که تبی را در داشبورد وردپرس باز می کنید، به سمت راست سایت می رود.

در مرحله آخر فراموش نکنید که روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا منوی شما با موفقیت ذخیره شود. اگر می خواهید یک فرم ثبت نام به سایت خود اضافه کنید، می توانید در مقاله ایجاد فرم ثبت نام در وردپرس بیشتر در مورد آن مطالعه کنید.

– ایجاد منوی کشویی در وردپرس

مزیت دیگر ایجاد منو با وردپرس این است که می توانید بدون نیاز به دانش فنی برای منوهای خود زیر منوها تعریف کنید یا به عبارتی یک منوی آبشاری ایجاد کنید. توجه داشته باشید که ایجاد یک منوی آبشاری می تواند محتوای سایت شما را به شیوه ای منظم سازماندهی کند. این امر باعث می شود که مخاطبان سایت شما به راحتی وارد بخش های مختلف سایت شوند و در کمترین زمان بخش مورد نظر را پیدا کنند.

همچنین بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای انتخاب نام در بخش های مختلف منوی آبشار، از کلمات کلیدی مهمی استفاده کنید که تعداد جستجوی کاربران زیاد باشد. زیرا منوی اصلی و منوی کشویی جزو مهم ترین لینک های داخلی سایت شما هستند و به موتورهای جستجو نشان می دهند که کدام صفحات سایت شما با چه کلمات کلیدی مهم هستند.

برای اینکه بتوانید یک زیر منو به هر بخش منوی اصلی اضافه کنید، بخش یا صفحه مورد نظر را به منو اضافه کنید و سپس آن را در زیر بخش اصلی قرار دهید. در نهایت، باید آن را کمی به سمت چپ بلغزانید تا متن «Subcategory» روی آن ظاهر شود.

– ایجاد مگا منو در وردپرس

برای ایجاد یک مگا منو در وردپرس، ابتدا باید افزونه Max Mega Menu را از مخزن وردپرس دانلود کنید. سپس در پیشخوان وردپرس و منوی کناری، برگه ای به نام Mega Menu نمایش داده می شود که باید روی آن کلیک کنید.

در اینجا می توانید با تعیین محل مگا منو و تنظیماتی مانند سبک و موضوعی که می خواهید مگا منو در آن قرار دهید، یک مگا منو برای سایت خود طراحی کنید. اگر از مگامنو برای سایت فروشگاهی استفاده می کنید، استفاده از پاپ آپ گزینه خوبی برای شماست. آموزش ایجاد پاپ آپ در وردپرس را در مقالات دیگر ما بخوانید.

یکی از راه های ایجاد یک مگا منو با فرمت Woodmart استفاده از بلوک های html است. با Elementor یک بلوک html طراحی کنید و سپس از طریق منوی ساده ای که ایجاد کردید و قسمت طراحی منو قسمت کامل را انتخاب کنید. سپس در فیلد بعدی که ایجاد می شود بلوک مورد نظر را وارد کنید.

نکته ای برای ایجاد منو در وردپرس

اگر به تازگی سایت خود را ساخته اید، باید مواردی مانند صفحه اصلی و منوی سایت را طراحی و بسازید و در این صورت ظاهر سایت شما برای مدتی تغییر می کند. به همین دلیل توصیه می شود در هنگام طراحی از افزونه هایی استفاده کنید که سایت را برای کاربران خارجی غیر قابل دسترس می کند مانند منوی سایت.

در نهایت، هنگامی که سایت خود را به طور کامل طراحی کردید، می توانید آن را در دسترس عموم قرار دهید.

آخرین کلمه

در این مطلب با شما همراه بودیم و به بررسی نحوه ساخت منو در سایت پرداختیم. لازم به ذکر است که امروزه وردپرس طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل داشتن اطلاعات زیاد در مورد آن یکی از نیازهای وب است. به همین دلیل اگر شما هم قصد راه اندازی وب سایتی برای خود دارید و یا در این زمینه فعالیت دارید، توصیه می شود در مورد وردپرس و تکنیک های مختلف آن بیشتر مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید