آیا افزایش قیمت بیت کوین پس از نصف شدن واقعیت است یا شایعه؟

آیا افزایش قیمت بیت کوین پس از نصف شدن واقعیت است یا شایعه؟

[ad_1]

با توجه به تحولات اخیر در بازار بیت کوین، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال نسبت به رشد این دارایی دیجیتال در دوران قبل از هاوینگ بدبین شده اند. بیت کوین پس از بهبودی قابل توجه چند روز پیش و رسیدن به محدوده 72500 دلار در 8 آوریل، در چند روز گذشته در محدوده 70000 دلار قرار داشت.

با این حال، از شب گذشته قیمت بیت کوین با افت قابل توجهی روبرو شد و تا 65 هزار دلار عقب نشینی کرد، البته قیمت این ارز دیجیتال اکنون به سطح 67 هزار دلار بازگشته است.

حالا این سوال برای خیلی ها پیش آمده که آیا افزایش قیمت این ارز دیجیتال بعد از رویداد نصف شدن بیت کوین قطعی است؟ آیا بیت کوین می تواند روند تاریخی قیمت خود را در دوران پس از هاوینگ تکرار کند یا این بار اوضاع متفاوت خواهد بود؟

برای پاسخ به این سوالات به پیش بینی 2 تحلیلگر برجسته ارزهای دیجیتال در مورد روندهای پس از دوران نصف شدن بیت کوین و شرایط این دارایی در دوره های مختلف نگاه می کنیم.

بیشتر بدانید: هاوینگ بیت کوین چیست؟

نصف شدن بیت کوین و 3 مرحله از پویایی بازار

با نزدیک شدن به رویداد نصف شدن بیت کوین، سرمایه موشکی (Rekt Capital)، تحلیلگر معروف و محبوب ارزهای دیجیتال، چشم انداز خود را برای آینده این بازار دارایی دیجیتال ارائه کرد. سرمایه موشکی 3 فاز متمایز توجه سرمایه گذاران را در رابطه با رویداد نصف شدن بیت کوین جلب کرد.

راکت کپیتال در تحلیل خود به حرکت قیمت بیت کوین در دوره قبل و بعد از رویداد نصف شدن بیت کوین می پردازد که انتظار می رود در 20 آوریل (1 اردیبهشت) رخ دهد. در 7 روز منتهی به رویداد نصف شدن بیت کوین، این تحلیلگر ارزهای دیجیتال بر روی 3 مرحله برای مشاهده نتیجه موفقیت آمیز این رویداد تاکید کرد.

مراحل مختلف بازار در طول نصف شدن بیت کوین از دیدگاه راکت سرمایه

این 3 فاز درگیر است تصحیح قبل از نصف شدن بیت کوین، مرحله انباشت مجدد و فاز روند صعودی سهموی F. با برجسته کردن جنبه اول، Racket Capital خاطرنشان کرد که در گذشته تحلیل خود را از اصلاح قبل از رویداد نصف شدن بیت کوین ارائه کرده است و این مرحله اصلاح نیز انجام شده است.

در دوره قبل از نصف شدن بیت کوین، این ارز دیجیتال 18 درصد تحت تعدیل قیمت قرار گرفت. لازم به ذکر است که در سال های 2016 و 2020، اندازه اصلاح قیمت قبل از نصف شدن بیت کوین، معادل 38 درصد و 19 درصد رکت کپیتال معتقد است که این اصلاح 18% آخرین شانس برای خرید بیت کوین با قیمت پایین در مرحله قبل از هاوینگ.

بیشتر بدانید: Halving 2024; آیا اصلاح قبل از نصف شدن بیت کوین تمام شده است؟

سرمایه گذاران باید در فاز دوم بازار نصف بیت کوین صبور باشند!

Rect Capital می گوید که پس از پایان فرآیند تعدیل، مبنای مثبتی برای انباشت مجدد ایجاد شده است. توجه به این نکته ضروری است که محدوده انباشت مجدد بالا چند هفته قبل از نصف شدن بیت کوین شروع می شود و چند هفته پس از نصف شدن بیت کوین به پایان می رسد. از دیدگاه Rect Capital، بازار بیت کوین در حال حاضر در این مرحله است.

به طور خاص، این دوره می تواند چند هفته بگیر و بله 150 روز (5 ماه) همچنین برسد Rect Capital این را می گوید هدف اصلی این مرحله حرکت به سمت قیمت های بالاتر در طول نصف شدن بیت کوین و دوره پس از آن است.

در چنین شرایطی این تحلیلگر تاکید می کند که سرمایه گذاران من باید در این مرحله صبر بودن بسیاری از سرمایه گذاران در مرحله دوم ناامید و دلسرد می شوند و ممکن است سرمایه گذاری بیت کوین خود را بی ارزش بدانند. زیرا سرمایه گذاری آنها در این دوره بازده قابل توجهی ندارد. در چنین شرایطی این گروه از سرمایه گذاران اعتماد خود را از دست داده و قبل از رویداد نصف شدن بیت کوین از بازار خارج می شوند.

بیشتر بدانید: بعدی نصف شدن بیت کوین; همه سوالات در مورد Halving 2024 پاسخ داده شده است

فاز صعودی پس از نصف شدن بیت کوین

در مورد روند صعودی سهموی، Rect Capital استدلال می کند که این مرحله زمانی آغاز می شود که بیت کوین از محدوده انباشت مجدد خارج شود. خارج از او همچنین اعلام کرد که قیمت بیت کوین در این مرحله با سرعت بیشتر رشد می کند و وارد الف می شود روند صعودی سهموی خواهد بود

به گفته این تحلیلگر، از نظر تاریخی، حضور بیت کوین در منطقه معمولاً حدود یک سال یا بیشتر طول کشیده است. او می گوید که این دوره در گذشته، به وضوح همیشه حدود 385 روز زمان زیادی برده است. با این حال، با یک چرخه تسریع شده احتمالی که در حال حاضر در حال انجام است، این بازه زمانی می تواند در بازار صعودی فعلی تمدید شود. نیم کاهش.

با این حال، باید توجه داشت که این نظرات توسط Rect Capital در زمانی مطرح شد که بیت کوین قدرت خود را برای بازیابی رکورد 73000 دلاری خود نشان می داد.

نمودار قیمت روزانه بیت کوین

اما در حال حاضر، قیمت بیت کوین با اصلاح شدیدی که در شب گذشته و اولین ساعت امروز تجربه کرد، در وضعیت متفاوتی قرار دارد و در محدوده 67000 دلار قرار دارد بازار دارایی و بیت کوین می توانند در ماه های آینده سودهای قابل توجه و بیشتری را ثبت کنند.

افزایش قیمت بلافاصله پس از نصف شدن بیت کوین اتفاق نمی افتد!

هانا فانگ، تحلیلگر ارشد در پلتفرم تحلیلی SpotOnChain، اخیراً نظر خود را در مورد تأثیری که نصف شدن بیت کوین می تواند بر قیمت ارزهای دیجیتال برتر در بازار داشته باشد، بیان کرده است. فانگ در مصاحبه با BeInCrypto اشاره کرد که قیمت این ارز دیجیتال می تواند بلافاصله. مستقیما بعد از نصف شدن بیت کوین افزایش نیابد. تحلیلگر انتظار دارد که افزایش مورد انتظار در قیمت بیت کوین در محدوده 6 تا 12 ماه پس از نصف شدن بیت کوین این اتفاق خواهد افتاد.

دیدگاه فانگ عمدتاً با تحلیل Rect Capital و مرحله‌بندی روند مورد انتظار بیت کوین همخوانی ایناهاش. در واقع، هر دو تحلیلگر تا حد زیادی به روند تاریخی این ارز دیجیتال در دوران نصف شدن بیت کوین در گذشته اشاره کرده اند.

یک سال بعد اولین بیت کوین نصف شد، این ارز دیجیتال افزایش یافت 8000 درصد قیمتش همین بود در همین حال، یک سال پس از نصف شدن بیت کوین دومین و سومبر این اساس 284 درصد و 559 درصد افزایش قیمت داشته اند.

فانگ همچنین خاطرنشان کرد که افزایش قیمت بیت کوین به دلیل کاهش عرضه استخراج کنندگان بیت کوین است، به ویژه زمانی که تقاضا ثابت یا در حال افزایش است. تقویت خواهد بود

آیا روند تاریخی نصف شدن بیت کوین تکرار می شود؟

البته اگرچه بازار ارزهای دیجیتال اغلب از الگوهای تاریخی پیروی می کندنیش تاکید کرد که بازار می تواند غیر قابل پیش بینی و این امکان را فراهم کرد که نصف شدن بیت کوین آینده متفاوت از گذشته باشد. همچنین لازم به ذکر است که چرخه نصف شدن بیت کوین همچنان ادامه دارد رویدادهای جدید و برای اولین بار در تاریخ، بیت کوین قبل از رویداد نصف شدن به رکورد قیمت جدیدی دست یافت.

این تحلیلگر همچنین اذعان داشت که بازار بیت کوین در مقایسه با رویدادهای نصف کردن بیت کوین بسیار بزرگتر و جا افتاده تر است. با این حال، Fang همچنان انتظار دارد که قیمت پس از نصف شدن بیت کوین افزایش یابد تکرار روند تاریخی قیمت بعد از نصف شدن بیت کوین است.

[ad_2]