آیفون 14 هنوز ثبت نشده است. آخرین اخبار در مورد وضعیت رجیستری آیفون 14

آیفون 14 هنوز ثبت نشده است.  آخرین اخبار در مورد وضعیت رجیستری آیفون 14


رجیستری آیفون 14 واگذاری هنوز مشخص نشده و به یکی از مشکلات بی سابقه سال های اخیر تبدیل شده است. با وجود عرضه این سری، همچنان موانع و مشکلات زیادی برای ثبت نام آیفون 14 پیش روی خریداران این گوشی قرار دارد. در ادامه این مقاله پلازا می توانید از آخرین وضعیت رجیستری آیفون 14 مطلع شوید.

اپل در 17 سپتامبر 1401 سری آیفون 14 خود را معرفی کرد.این سری که با مدل جدیدی به نام پلاس همراه بود و مدل های پرو نیز با حذف ناچ، دوربین جدید و جزیره پویا وارد بازار جهانی شدند. کم کم باید منتظر معرفی سری آیفون 15 باشیم که با وجود گذشت نزدیک به یک سال از عرضه جهانی سری 14، هنوز امکان ثبت آنها در ایران وجود ندارد و مشخص نیست. دقیقا کی این مشکل حل میشه برای بررسی آخرین اخبار و وضعیت ثبت آیفون 14 در بازار کشور با پلازا همراه باشید.

محتوا

آخرین اخبار از رجیستری آیفون 14

در سال های اخیر اخبار مختلفی مبنی بر ممنوعیت گوشی های آمریکایی به ویژه آیفون در این کشور منتشر شده است، اما این موضوع هرگز به صورت رسمی اعلام نشده است. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل آخرین بار در اردیبهشت 1401 اعلام کرد که «اگرچه هیچ ممنوعیتی برای واردات آیفون اعلام نشده است، اما ارز مورد نیاز برای واردات آن نیز به سختی به دست می آید».

اکنون و پس از عرضه سری آیفون 14، به نظر می رسد محدودیت های بیشتری برای آیفون های ایران در نظر گرفته شده است. در همان روزهای اول ورود آیفون 14 به کشور، منابع خبری مختلف از رجیستر نشدن این گوشی ها خبر دادند. این مشکل باعث بلاتکلیفی خریداران در بازار شد به طوری که در مقطعی این گوشی به دلیل اینکه خریدار زیادی نداشت حتی با قیمت 28 میلیون تومان در بازار فروخته شد.

اکنون با گذشت چندین ماه از عرضه این سری، هنوز وضعیت رجیستری آیفون 14 مشخص نیست. امید کلیباف سخنگوی وقت وزارت حراست ۱۸ آذرماه اعلام کرد که مراحل ثبت نام این سریال آغاز شده است و این وزارتخانه به زودی نحوه ثبت نام آیفون ۱۴ را اعلام خواهد کرد.البته در بخشی دیگر از سخنانش وی گفت: این سری تجاری و انبوه نخواهد بود و فقط گوشی هایی که به صورت مسافری وارد می شوند رجیستر می شوند.

همچنین بخوانید:

اما از سوی دیگر رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری به مردم توصیه کرد که از خرید این گوشی ها خودداری کنند چرا که هنوز دولت هیچ قولی برای اجازه ثبت آیفون 14 نداده است. وی از برگزاری جلساتی برای حل این مشکل خبر داد، اما گفت که این جلسات هنوز نتیجه ای نداشته است.

آخرین وضعیت رجیستری آیفون 14; آیا آیفون 14 رجیستر شده است؟

مهدی آبکاری، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی در جدیدترین اظهارنظر رسمی، گوشی های آیفون 14 را فاقد مجوز واردات و خرید و فروش آن ها ممنوع اعلام کرد. وی همچنین گفت: حتی واردات مسافری این گوشی ها نیز قانونی و امکان پذیر نیست.

در حال حاضر امکان رجیستری این گوشی ها و پرداخت هزینه رجیستری آیفون 14 وجود ندارد و به گفته مسئولان به دلیل عدم ثبت نام این محصول، احتمال سوء استفاده از این وضعیت و تقلب توسط برخی افراد وجود دارد. زیرا ممکن است عده ای با وعده هایی مانند تمدید رجیستری آیفون 14 یا دور زدن رجیستری آیفون 14 این گوشی ها را به افراد بفروشند اما به گفته دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، از آنجایی که این گوشی ها مجوز واردات ندارند، کاملا ثبت نام آیفون 14 در گمرک و سپس ثبت نام امکان پذیر نیست.

آخرین کلمه

طبق آخرین اخبار رجیستری آیفون 14، به نظر نمی رسد اراده جدی برای حل این مشکل وجود داشته باشد. دلیل رجیستر نشدن آیفون 14 کاملاً مشخص نیست. به خصوص که سری آیفون 13 یا سری گلکسی اس 23 بدون مشکل ثبت می شوند. به همین دلیل و با توجه به نامشخص بودن کار رجیستری آیفون 14، توصیه می شود از خرید این گوشی خودداری کنید. نظر شما در مورد تنظیم نکردن وظیفه رجیستری آیفون 14 چیست؟ به نظر شما آیا این گوشی ها در نهایت قابلیت رجیستر شدن دارند؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران پلازا در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

انتخاب شده توسط کاربران