اجرای بخشنامه اصلاح نظام کارمزد معاملات از 4 تیرماه

اجرای بخشنامه اصلاح نظام کارمزد معاملات از 4 تیرماه

[ad_1]

براساس بخشنامه اردیبهشت 1402 بانک مرکزی، کارمزد ریالی و خدمات بانکداری الکترونیک تغییر می کند و درگاه های شاپرک باید از 13 تیرماه کارمزد ثابت را پرداخت کنند.
بر اساس این بخشنامه که قرار است بین «خدمات دریافتی» و «هزینه های ارائه خدمات و تضمین پایداری زیرساخت شبکه پرداخت الکترونیک» تعادل برقرار کند؛ دارندگان دستگاه های کارتخوان و درگاه های پرداخت آنلاین، بخشی از کارمزد تراکنش را هنگام خرید پرداخت می کنند.

نحوه محاسبه هزینه جدید بر اساس دستورالعمل اصلاحی هزینه ها

پذیرندگان برای معاملات زیر 6000000 ریال مبلغ ثابت 1200 ریال و برای تراکنش های بالاتر 0.02% مبلغ خرید حداکثر تا سقف 40000 ریال پرداخت می کنند. لازم به ذکر است بخش زیادی از این کارمزد توسط شبکه بانکی تامین خواهد شد. به این کارمزد shopperk fee یا shopreki fee می گویند.

مبلغ معامله (تومان) کارمزد مصوب بانک مرکزی و شاپرک
زیر 600 هزار تومان 120 تومن
بین 600 هزار تا 20 میلیون تومان 0.0002 مبلغ معامله
بیش از 20 میلیون تومان 4000 تومان

لازم به ذکر است که این کارمزد به هیچ عنوان به حساب پرداخت کنندگان واریز نمی شود و در واقع پرداخت کنندگان تنها موظف به دریافت این کارمزد و واریز آن به شاپرک هستند.

تغییرات کارمزد زرین پال

با توجه به اجرای بخشنامه اصلاح کارمزد، کارمزد شاپرکی به کارمزد زرین پال اضافه می شود.
ما در زرین پال با هدف دریافت کمترین کارمزد و کمک به رشد و گسترش کسب و کار اینترنتی با ارائه فرمولی بهینه و ساده سعی در تغییر کارمزد خدمات زرین پال به شرح زیر کرده ایم:

تسویه حساب در ماه اول رایگان (فقط پرداخت هزینه Shopreki)
پرداخت به حساب بانکی 1% تا 4000 تومان + هر تراکنش 120 تومان
یک اتصال طلایی 0.02% تا 10000 تومان + 200 تومان به ازای هر تراکنش

لازم به ذکر است که با توجه به جدول نشان داده شده، برای کمک هرچه بیشتر به کسب و کارها، تعرفه استفاده از خدمات ورود به سیستم پرداخت زرین پال برای اولین ماه عضویت رایگان است (به شرط داشتن این کالا و کد مالیاتی) و دریافت کنندگان فقط ملزم به پرداخت هزینه شاپرکی هستند.

همچنین می توانید سوالات خود را در مورد بازنگری شهریه پس از بازنگری سیستم کارمزد در قسمت نظرات مطرح کنید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید