بررسی درآمد برنامه نویسی اندروید و راه های کسب درآمد در این زمینه

بررسی درآمد برنامه نویسی اندروید و راه های کسب درآمد در این زمینه


درآمد برنامه نویسی اندروید بسته به روش هایی که انتخاب می کنید متفاوت و متفاوت خواهد بود. بنابراین می توانید بفهمید که راه های مختلفی برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید وجود دارد. در زیر به بررسی هر یک از این روش ها و شرح ویژگی های آنها می پردازیم. لازم به ذکر است که یادگیری برنامه نویسی اندروید برای رسیدن به این درآمد ضروری است.

دوره ارائه شده در ویدئو

حقوق و درآمد برنامه نویسی اندروید در سراسر جهان

با توجه به استفاده روزافزون از گوشی های اندرویدی، بازار بزرگ و درآمد بسیار خوبی برای توسعه دهندگان ایجاد شده است. زیرا هر یک از افرادی که از گوشی های اندرویدی استفاده می کنند (طبق آمار در حال حاضر تنها در ایران بیش از 50 میلیون گوشی هوشمند اندرویدی وجود دارد) مشتری توسعه دهندگان اندروید خواهند بود. بسیاری از برنامه نویسانی که از فرصت استفاده کردند شروع به یادگیری برنامه نویسی اندروید کردند و از طریق برنامه نویسی اندروید درآمد بسیار بالایی کسب کردند.

برنامه نویسی یکی از معتبرترین و پردرآمدترین حرفه های جهان است، طبق گزارش وب سایت Glassdoor، متوسط ​​حقوق برنامه نویسان در سال 2019 حدود 76 هزار دلار در سال (چیزی حدود 760 میلیون در سال / 63 میلیون در ماه) است و این یعنی 29 درصد بیشتر از میانگین حقوق در سایر مشاغل.

برای کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید باید با روش های کسب درآمد در این زمینه آشنا شوید.

راه های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید

راه های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید را می توان به 4 دسته اصلی تقسیم کرد. هر کدام از این دسته بندی ها می توانند مزایا و معایب خود را داشته باشند. علاوه بر این روش ها، قطعا برنامه های درآمدی دیگری نیز وجود خواهد داشت. اما این 4 عنصر مهم ترین راه های کسب درآمد هستند.

انجام پروژه های فریلنسری

فریلنسر شخصی است که پروژه ای را از یک شخص یا شرکت از راه دور دریافت می کند و آن را در زمان از پیش تعیین شده به مبلغ مشخص اجرا و تحویل می دهد. فریلنسرها ساعات کاری انعطاف پذیری دارند. مبلغ قرارداد در پروژه های فریلنسری بسیار متفاوت خواهد بود و به پروژه مورد نظر، زمان مورد نیاز برای تکمیل پروژه و طرف مسئول پروژه بستگی دارد.

ممکن است در حال امضای قرارداد با یک شرکت بزرگ یا برنامه ریزی برای نوشتن یک پروژه برای یک تجارت کوچک باشید. مقدارها قطعا متفاوت خواهد بود. اما با فریلنسینگ ما محدود به زمان و مکان نیستیم. حتی حاشیه هم نداره می توانید با وب سایت های ایرانی مانند پونیشا همکاری کنید یا پروژه های فریلنسری از شرکت های خارجی بگیرید و دلار کسب کنید. پروژه هایی که از 500 دلار شروع و تا 50000 دلار می رسد.

آموزش حضوری و مجازی

معلمی یک هنر و یک حرفه است. آموزش یکی از راه های خوب کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید و حتی سایر رشته های برنامه نویسی است. اما همه ما مجبور نیستیم علاوه بر پروژه و وظایف مختلفی که انجام می دهیم، آموزش دهیم. همانطور که گفته شد، تدریس یک تخصص است. شما باید تمام تمرکز و سرمایه خود را روی این حوزه بگذارید تا بتوانید از آن درآمد کسب کنید و مشتری جذب کنید.

در شرکت های نرم افزاری کار کنید

اگر سری به سایت های Jobinja و Jobvision بزنید و به آگهی های استخدام مراجعه کنید متوجه می شوید که متخصصان برنامه نویسی اندروید در شرکت های بزرگ استخدام شده اند و درآمد بالایی دارند. امروزه همه وب سایت های بزرگ به نرم افزار اندروید نیاز دارند و این یعنی کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید. حقوق برنامه نویسان اندروید در سال 1402 بین 10 تا 35 میلیون تومان متغیر است. دلیل این تنوع شرکت های بزرگ و کوچک نرم افزاری است.

روی ایده های شخصی کار کنید

کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید همیشه به این معنا نیست که ما باید برای دیگران کار کنیم. اکثر افرادی که در ایران به درآمدهای بسیار بالایی دست یافته اند افرادی هستند که به تجارت خوب پی برده اند و ایده های شخصی دارند. شما همچنین ممکن است یک ایده در ذهن داشته باشید.

با یادگیری برنامه نویسی اندروید می توانید ایده ها و استارتاپ های شخصی خود را محقق کنید و به درآمد بالایی برسید. البته هنگام پیاده سازی ایده های شخصی، علاوه بر برنامه نویسی اندروید، باید یک سری مهارت ها و کارکردهای نرم مانند بازاریابی، تبلیغات، فروش، ایجاد رزومه و مدیریت پروژه را نیز یاد بگیرید.

دستمزد توسعه دهنده اندروید به چه شرایطی بستگی دارد؟

دستمزد یک توسعه دهنده اندروید به عواملی مانند سابقه کاری، سطح دانش و حجم بودجه شرکت بستگی دارد.

شروع به یادگیری و کسب درآمد برنامه نویسی اندروید کنید

اکنون که با روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید آشنا شدید، اگر علاقه مند به شروع تحصیل در این رشته و کسب درآمد دلاری هستید، فرصت را از دست ندهید و به آموزش هنرجو ادامه دهید.

دوره برنامه نویسی اندروید برای دانشجویان

اگر قصد یادگیری برنامه نویسی اندروید را دارید و علاقه مند به پیاده سازی اپلیکیشن موبایل هستید، دوره برنامه نویسی اندروید را نادیده نگیرید. در این دوره کارمان را از ابتدای مسیر یعنی. نوشتن الگوریتم و سپس به سراغ زبان کاتلین می رویم. پس از یادگیری کاتلین وارد محیط اندروید استودیو شدیم و برنامه نویسی اندروید را از ابتدا به صورت کاملا پروژه محور یاد گرفتیم و در آن متخصص شدیم. همچنین دوره برنامه نویسی اندروید در وبسایت دانشجویی دارای کارآموزی آنلاین می باشد. این بدان معناست که شما پس از یادگیری روی پروژه های واقعی کار خواهید کرد. یعنی کسب تجربه و تخصص از صفر تا صد در یک دوره جامع و کامل. برای دسترسی به این دوره از ابتدای این مقاله ادامه دهید.

اگر در مورد روش های کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید سوالی دارید و در این مقاله نتوانستید پاسخی پیدا کنید، می توانید سوال خود را در قسمت نظرات مطرح کنید.