بهترین شغل پس از بازنشستگی؛ معرفی 16 شغل مناسب برای مستمری بگیران

بهترین شغل پس از بازنشستگی؛  معرفی 16 شغل مناسب برای مستمری بگیران

[ad_1]

آیا بازنشسته و حوصله خانه را سر می‌برید یا برای گذران زندگی به شغل نیاز دارید و به دنبال آن هستید بهترین شغل بعد از بازنشستگی آیا می آیید در این مقاله ما لیستی از بهترین شغل بعد از بازنشستگی من به شما پیشنهاد می کنم

گاهی پس از بازنشستگی به دلیل شرایط اقتصادی و خانوادگی و گاهی به دلایل روانی افراد به دنبال شغل جدید می گردند. شغل بازنشستگی را می توان بر اساس مهارت ها و تجربه افراد انتخاب کرد و بر اساس علایق و خواسته های او انجام شد. نکته مهم در یافتن شغل بازنشستگی در نظر گرفتن همه جوانب و معیارها است و شغل باید با توجه به معیارهای فردی هر فرد انتخاب شود. این مقاله پلازا به برخی از بهترین گزینه های شغلی پس از بازنشستگی اشاره می کند.

محتوا محتوا:

لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

اگر بازنشستگی آن چیزی نیست که انتظار دارید یا درآمد شما پس از بازنشستگی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، بهتر است به فکر بازگشت به کار باشید. با توجه به هزینه ها و مشکلاتی که افراد در جامعه امروزی دارند، درآمد پس از بازنشستگی در بسیاری از موارد جوابگوی هزینه ها و نیازهای خانواده ها نیست و بسیاری از بازنشستگان در این دوران به دنبال شغل مناسب برای بازنشستگی هستند. البته گاهی افراد انگیزه ای غیر از کسب درآمد برای یافتن شغل در دوران بازنشستگی دارند و فقط برای فرار از بیکاری به دنبال شغلی می گردند که با علایق و مهارت های خود مطابقت داشته باشد. در زیر مروری بر فرصت های شغلی پس از بازنشستگی داریم.

1. راننده تاکسی تلفنی یا اینترنتی؛ لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

رانندگی در این موقعیت شغلی انواع مختلفی دارد و برای داشتن چنین شغلی باید برنامه شما انعطاف پذیر باشد. شما می توانید با رانندگی برای شرکت هایی مانند اسنپ یا تپسی یا رانندگی مستقل به عنوان راننده لیموزین، راننده اتوبوس مدرسه، ون های حمل و نقل یا سایر وسایل حمل و نقل از این شغل درآمد کسب کنید. پیک سواری بهترین راه برای کسب درآمد از این شغل است. رانندگی به عنوان یک گزینه شغلی بازنشستگی یکی از مشاغل مورد تقاضا در بسیاری از کشورها است.

همچنین بخوانید:

2. کارکنان رویداد

اگر از طرفداران موسیقی، تئاتر و هنرهایی از این دست هستید، می‌توانید در سازماندهی این رویدادها کمک کنید و علاوه بر لذت بردن از تماشای این رویدادها، می‌توانید برای اجرای آن‌ها پول دریافت کنید.

این گزینه شغلی یکی از جذاب ترین و مهیج ترین مشاغل در بین مشاغل بازنشستگی است که جدای از درآمدزایی می توان بسیاری از رویدادهای تفریحی را بدون خرید بلیط تماشا کرد.

3. باربر هتل

اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، همیشه کار دربان هتل را به عنوان یک گزینه در نظر بگیرید. ساعات کاری این شغل از لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی قابل تغییر است. اگرچه گاهی اوقات باید در تعطیلات آخر هفته کار کنید. در این شغل به مهمانان در انتخاب رستوران ها، رویدادها، فعالیت های جالب و … کمک می کنید. در این شغل پس از بازنشستگی، جدای از مهارت و آشنایی با محیط، خوش اخلاقی و روابط عمومی بالا نیز اهمیت زیادی دارد.

4. بینندگان و مشاغل خدماتی. لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

مشاغل نظافتی و خانه داری یک راه عالی برای سفر بدون شکستن بانک هستند. اگر زوج هستید، هر دوی شما شانس استخدام برای این شغل را دارید. در این موقعیت شغلی پس از بازنشستگی، ممکن است با فرصت های شغلی کوتاه مدت یا حتی بلند مدت مواجه شوید. حتی اگر برنامه کاری شما منعطف باشد، می توانید از این شغل برای دیدن کل دنیا استفاده کنید. این یکی از سرگرم کننده ترین کارها در دوران بازنشستگی است.

همچنین بخوانید:

5. نگهداری از حیوانات خانگی

اگر از دوستداران حیوانات هستید، حیوان نشینی شغلی است که می توانید از طرق مختلف آن را دنبال کنید. دوستان، همسایگان یا حتی اعضای خانواده ممکن است به کسی نیاز داشته باشند که از حیوانات خانگی آنها مراقبت کند، زمانی که صاحب آنها برای مدت طولانی دور هستند. شما می توانید کار نشستن حیوانات خانگی را به صورت خودجوش انجام دهید یا می توانید به عنوان یک داوطلب در یک شرکت نگهداری از حیوانات خانگی ثبت نام کنید. این شغل بازنشستگی برای افرادی مناسب است که صبور هستند و مهارت های ارتباطی خوبی با حیوانات دارند.

همچنین بخوانید:

6. تجارت خرده فروشی

فروشگاه‌های خرده‌فروشی، از جمله List Jobs، همیشه مشاغل مختلفی برای استخدام دارند. به خصوص در تعطیلات. اگر به دنبال شغل تمام وقت نیستید، کار پاره وقت در یک فروشگاه خرده فروشی نزدیک تعطیلات شغل مناسبی برای شماست. ساعت کاری خود را بر اساس برنامه روزانه خود تعیین می کنید. بسیاری از خرده فروشان تخفیف و مزایای دیگری را به کارمندان خود ارائه می دهند. این شغل بازنشستگی همچنین به مهارت های ارتباطی خوب با مشتری نیاز دارد.

7. معلم علی البدل یا کمک. شغل مناسب برای معلم بازنشسته

اگر علاقه مند به کار با کودکان هستید، کار جایگزین یا کار به عنوان دستیار معلم یک گزینه شغلی دوم خوب برای معلمان بازنشسته است. در بسیاری از مدارس، برای استخدام نیازی به مدرک علمی ندارید. اگر برای این شغل استخدام شده اید، می توانید با توجه به توانایی های خود موقعیتی را انتخاب کنید. علاوه بر دستیاران تدریس، موقعیت های شغلی دیگری نیز در مدارس وجود دارد. مانند کارگران صنایع غذایی، رانندگان اتوبوس و غیره. دستیار آموزشی برای این مواقع شغل بازنشستگی مناسبی است.

8. کار در استراحتگاه ها

کار در استراحتگاه یکی از بهترین مشاغل پس از بازنشستگی برای فرار از ساعات کاری معمول است. اگر نزدیک ساحل یا کوه هستید، این فرصت شغلی را در نظر بگیرید. بسیاری از استراحتگاه ها به صورت تمام وقت در طول سال فعالیت می کنند و محدود به زمان یا فصل خاصی نیستند.

همچنین بخوانید:

کار تمام وقت و پاره وقت در این شغل امکان پذیر است. می توانید از مهارت های خود در این موقعیت شغلی استفاده کنید یا کاری کاملاً متفاوت از آنچه قبلا انجام داده اید انجام دهید. کار در استراحتگاه یک شغل خوب دوران بازنشستگی است که در بالا بردن روحیه افراد بسیار موثر است.

9. پرستار پاره وقت; لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

پرستاران بازنشسته ممکن است برای این موقعیت شغلی مناسب باشند. به خصوص برای بیمارانی که نیاز به مراقبت شبانه روزی دارند و تحت مراقبت های تخصصی پزشکی و دارویی هستند. این موقعیت غیر شیفتی است و ممکن است 24 ساعته یا پاره وقت باشد. شیفت های پرستاری پاره وقت از 4 تا 12 ساعت متغیر است و به 2 تا 3 روز در هفته محدود می شود.

10. کارآفرینی

شما می توانید محصولات خود را به صورت آنلاین در فروشگاه های مجازی یا فروشگاه های محلی بفروشید و واقعاً در زمینه تخصصی خود یک کارآفرین شوید. به عنوان مثال، می توانید از آشپزخانه شگفت انگیز خود استفاده کنید و مربا، ترشی، کیک خانگی و غذاهای خوشمزه بفروشید و یک تجارت خانگی راه اندازی کنید و از مهارت و تجربه خود کسب درآمد کنید. کارآفرینی به عنوان یک شغل پس از بازنشستگی یک گزینه مناسب است.

همچنین بخوانید:

11. مشاوره خصوصی; لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

این شغل از لیست بهترین مشاغل بعد از بازنشستگی برای افرادی مناسب است که به بیکاری و استراحت زیاد عادت ندارند و از خانه نشینی متنفرند. افرادی که مهارت های IT، مالی و مدیریتی دارند می توانند به شرکت های خصوصی و نوپا مشاوره خصوصی بدهند و علاوه بر کمک به رشد این شرکت ها، کسب درآمد کنند. مراکزی مانند مبارزه با فقر، سازمان‌های حامی هنر و یا سازمان‌های محیط‌زیست به مهارت‌های این افراد نیاز دارند و مشاوران خصوصی با این مهارت‌ها می‌توانند علاوه بر کمک به آنها و کسب درآمد، در یک اقدام خیرخواهانه و انسان دوستانه مؤثر نیز اقدام کنند. مفید این برای بسیاری از مردم بسیار منطقی است.

12. باغبانی و کاشت گل و گیاه

اگر سوال شما این است که به یک بازنشسته چه پیشنهادی دارید؟ گزینه ای که در اینجا به آن اشاره می کنیم باغبانی است. بیشتر در مناطق دولتی، خانه های شخصی و … علاقه مندان به گل و گیاه دوست دارند محیطی سرسبز و با طراوت داشته باشند و به خصوص در فصل بهار کاشت گل های رنگارنگ مرسوم است. بازنشستگان محترمی که توانایی بدنی باغبانی و نگهداری از گیاهان را دارند می توانند این شغل را انتخاب کنند. اکثر افرادی که بازنشسته هستند با کار کاشت گل و گیاه آشنا هستند و تنها با کمی ذوق و سلیقه موفق به انتخاب باغبانی می شوند. این شغل می تواند درآمد خوبی برای فرد بازنشسته به همراه داشته باشد و همچنین باعث تقویت روحیه فرد می شود.

13. تهیه ترشی، مربا و ادویه; از لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

این شغل برای یک خانم بازنشسته که آشپز خوبی است و عاشق آشپزی است بسیار مناسب است. با وجود سال ها تجربه در پخت و پز و تهیه ترشی و مربا، اکثر مادران در طعم ها به خوبی آشنا هستند و حتی گاهی اوقات طعم های فوق العاده ای را کشف می کنند. درست کردن ترشی و مربا آنقدرها هم سخت نیست که نتوان کرد، پس با این تفاسیر می توان کار خوبی کرد. بلکه در فصل هایی که لوبیا، لوبیا، نخود و… رونق می گیرد، می توانند درآمد خود را با فروش آن به کارگران به دست آورند. یا با سرخ کردن سبزیجات درست کردن ترشی و مربا دومین کار راحت و بدون دردسر بعد از بازنشستگی است.

14. کاشت و پرورش محصولات مختلف

قبلا در مورد باغبانی صحبت کردیم که جنبه تزئینی داشت اما حالا در مورد کشت محصولات زراعی که در لیست بهترین مشاغل برای دوران بازنشستگی قرار دارد صحبت می کنیم. بسیاری از بازنشستگانی که در مناطق حاصلخیز زندگی می کنند حتی یک قطعه زمین کوچک مناسب برای کشت دارند. آنها می توانند در زمین های خود محصولاتی را که در طول سال به بازار و سفره های مردم می آید بکارند و از آنها درآمد کسب کنند. محصولاتی مانند خیار، گوجه فرنگی، فلفل، کدو تنبل، هندوانه، خربزه، بادمجان، بامیه، لوبیا، لوبیا، نخود، ذرت و … از جمله محصولاتی هستند که بسته به آب و هوای منطقه ای که در آن زندگی می کنید رشد می کنند. این یک کار عالی برای بازنشستگانی است که زمین حاصلخیز دارند. حتی اگر زمین هم نداشته باشد می تواند در فضایی کوچک در خانه (البته با دانش مناسب) محصولاتی مانند قارچ پرورش دهد.

15. دام، طیور و زنبورداری

دامپروری و طیور یکی از مشاغل مناسب پس از بازنشستگی است اگر مکان مناسبی برای پرورش آنها داشته باشید. نگهداری از گاو یا گوسفند آنقدر سخت و طاقت فرسا نیست که یک مستمری بگیر نتواند از عهده آن برآید و افراد در 40 سالگی بازنشسته شوند و حتی پیر نباشند. ممکن است به دلیل هزینه های دام آن را رها کنید، اما پرندگانی مانند مرغ و بلدرچین هنوز گزینه های خوبی هستند. از طرفی زنبورهای عسل هستند که داشتن چند کندو برای آنها بسیار سودآور است. به طور کلی پرورش حیوانات و فروش محصولات آنها شغل مناسب پس از بازنشستگی محسوب می شود.

16. مشاور املاک; از لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی

مشاور املاک برای افرادی که دانش و تجربه خوبی در امور اداری و مالی دارند شغل مناسبی است. آنها فقط باید اطلاعات به روز در مورد موقعیت مکانی مورد نظر خود داشته باشند و بتوانند مشتریان و بازدیدکنندگان را جذب کنند. گاهی اوقات مشتریان ممکن است به دلیل سن پایین به برخی از مشاوران املاک اعتماد نداشته باشند، اما به نظر می رسد مشاوران املاکی که سن بالاتری دارند قابل اعتمادتر هستند. به طور کلی، مشاوره املاک یکی از مشاغل توصیه شده در لیست بهترین مشاغل پس از بازنشستگی است که در مورد آن صحبت کردیم.

آخرین کلمه

در این مقاله پس از بازنشستگی چه باید کرد؟ شما پاسخ دادید. همچنین در ادامه به معرفی بهترین مشاغل پس از بازنشستگی پرداخته ایم و تعدادی از مشاغل مناسب برای افراد بازنشسته و کسانی که سال ها زحمت کشیده اند و اکنون به دنبال مشاغل پاره وقت و کارهای سبک هستند را معرفی کرده ایم. بازنشستگان با سابقه کار و تجربه می توانند راهنمای خوبی برای جوانان و تازه کار باشند و تجربیات خود را در اختیار آنها بگذارند. به نظر شما بهترین شغل بعد از بازنشستگی چیست؟ ممنون که تا اینجا با ما بودید

انتخاب شده توسط کاربران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید