بهترین مرکز آموزش برنامه نویسی جامد در تهران

بهترین مرکز آموزش برنامه نویسی جامد در تهران


بهترین مرکز آموزش برنامه نویسی جامد در تهران : امروزه تعداد زیادی زبان برنامه نویسی وجود دارد که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارند و برای سبک خاصی از برنامه ها یا پلتفرم ها استفاده می شوند. در چند سال گذشته زبان برنامه نویسی جدیدی به نام “Solidity” به بازار معرفی شده است که به دلیل ویژگی خاص خود که توانایی ایجاد قراردادهای هوشمند است، توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کرده است. و برای این هنرجویان دوره های مختلف آموزش برنامه نویسی Solidity در مدارس مختلف برگزار می شود. حتما از خود می پرسید که زبان برنامه نویسی چه ارتباطی با ارزهای دیجیتال دارد.

با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال و اهمیت آشنایی با زبان برنامه نویسی Solidity را بدانید.

زبان برنامه نویسی Solidity چیست؟

در سال 2014، گاوین وود، مدیر ارشد فناوری اتریوم، Solidity را به عنوان یک زبان کامل تورینگ معرفی کرد که نیازهای اتریوم برای نوشتن قراردادهای هوشمند را برآورده می کند.

امروزه Solidity به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین تبدیل شده است. با رشد صنعت وب 3، توسعه دهندگان و برنامه نویسان در این زمینه هر روز با فرصت های برنامه نویسی وب 3 بیشتری مواجه می شوند. هر کدام از این زبان‌ها مزایای خود را در نوشتن قراردادهای هوشمند دارند، اما ممکن است از نظر خوانایی، امنیت، سرعت یا پشتیبانی از یک بلاک چین خاص متفاوت باشند.

زبان برنامه نویسی Solidity که به عنوان زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند بلاک چین اتریوم شناخته می شود، یک زبان قدرتمند است که توسط بزرگترین جامعه توسعه دهندگان در صنعت بلاک چین برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) استفاده می شود، بنابراین در چند سال اخیر، Solidity به بهترین زبان تبدیل شده است. زبان برنامه نویسی محبوب برای توسعه قراردادهای هوشمند

به طور کلی می توان گفت Solidity زبان برنامه نویسی اصلی برای توسعه قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم یا به طور دقیق تر در ماشین مجازی اتریوم (EVM) است. یکی از نکات جالب توجه این است که Solidity یک زبان قرارداد محور است و به همین دلیل قراردادهای هوشمند وظیفه ذخیره منطق برنامه در تعامل با بلاک چین را بر عهده دارند. این زبان برنامه نویسی سطح بالا به صورت ایستا تایپ شده و شباهت های قابل توجهی با زبان های برنامه نویسی پایتون، سی پلاس پلاس و جاوا اسکریپت دارد. جالب است بدانید که توسعه دهندگان در این زمینه کار با Solidity را برای یادگیری و ورود به اکوسیستم Web3 بسیار مفید می دانند.

کاربرد زبان برنامه نویسی Solidity چیست؟

Solidity یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که به طور خاص توسط تیم توسعه شبکه اتریوم برای ساخت و طراحی قراردادهای هوشمند بر روی پلتفرم های بلاک چین ایجاد شده است. در واقع، از زبان برنامه نویسی Solidity برای ایجاد «زنجیره ای از سوابق تراکنش» در شبکه بلاک چین و «ساخت قراردادهای هوشمند که منطق کسب و کار را پیاده می کنند» استفاده می شود.

بازار کار و درآمد برنامه نویس جامد چقدر است؟

متیو هیلی یکی از کارمندان شرکت سلبی جنینگز در نیویورک آمریکا در مصاحبه تلویزیونی خود درباره برنامه نویسان Solidity اعلام کرد که درآمد سالانه این برنامه نویسان در آمریکا بین 300 تا 500 هزار دلار است. وی تاکید کرد: تقاضا برای برنامه نویسان جامد در چند سال اخیر به شدت افزایش یافته است اما تعداد این برنامه نویسان افزایش نیافته است. در واقع او معتقد است که افراد کمی با زبان برنامه نویسی Solidity آشنایی دارند، اما بسیاری از شرکت ها و استارت آپ ها به دنبال استخدام این افراد هستند.

شاید بگویید این میزان حقوق فقط در کشورهای اروپایی یا آمریکایی پرداخت می شود، اما بهتر است بدانید برنامه نویسی بازار کار بسیار خوبی در ایران دارد و یکی از پردرآمدترین حرفه ها به حساب می آید. علاوه بر این با کسب دانش و مهارت کافی در این زبان برنامه نویسی می توانید از راه دور برای شرکت های معروف اروپایی و آمریکایی کار کنید و درآمد دلاری کسب کنید.

مزایای شرکت در دوره آموزشی برنامه نویسی Solidity آکادمی سیتکس

احتمالا با رسیدن به این قسمت از مقاله سوالات دیگری ذهن شما را به خود مشغول کرده است. سوالاتی مانند “چگونه زبان برنامه نویسی Solidity را یاد بگیرم؟ آیا می توانم این کار را خودم انجام دهم یا بهتر است در دوره آموزش زبان برنامه نویسی Solidity شرکت کنم؟

اگرچه امکان یادگیری زبان برنامه نویسی Solidity به تنهایی وجود دارد، اما واقعیت این است که به دلیل پیچیدگی، پیچیدگی ها و در دسترس بودن نکات آموزشی مختلف، استفاده از دوره آموزشی جامع و حرفه ای زبان برنامه نویسی Solidity را حتما به شما توصیه می کنیم.

آکادمی سیتکس یکی از فعال ترین آکادمی ها در زمینه بلاک چین و ارزهای دیجیتال است که دوره های آموزشی مختلفی در این زمینه برگزار می کند.

یکی از بهترین دوره های آکادمی سیتکس، دوره آموزشی برنامه نویسی Solidity است که توسط بهادر کدم خیر برگزار می شود. از جمله مهم ترین مزایای شرکت در این دوره می توان به مواردی مانند حضور مدرس حرفه ای، یادگیری کامل زبان برنامه نویسی Solidity، کسب توانایی نوشتن قراردادهای هوشمند، کسب توانایی ارائه پروژه های مختلف بلاک چین، و امکان استخدام در شرکت های مطرح این حوزه در ایران و پذیرفته شده در خارج از کشور. البته لازم به ذکر است که دوره های دیگری نیز مانند دوره آموزشی منتوترید در این آکادمی برگزار می شود.

یکی از بزرگترین لذت های زندگی یادگیری زبان برنامه نویسی است. بنابراین اگر هرگز کدنویسی نکرده اید، یکی از بزرگترین لذت ها و ماجراجویی های دنیا را از دست داده اید. اگرچه برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس خبره Solidity راه طولانی در پیش دارید، اما یادگیری زبان برنامه نویسی Solidity همچنان بسیار جالب و سرگرم کننده است.

از سوی دیگر، بسیاری از شرکت کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاران این حوزه دوست دارند با مفاهیم اولیه این زبان آشنا شوند، نه برای اینکه بتوانند قراردادهای هوشمند بنویسند، بلکه بتوانند پروژه های سرمایه گذاری مورد علاقه خود را عمیق تر مطالعه کنند. بخوانید و با اطمینان بیشتری شروع به سرمایه گذاری کنید.

با این حال، مهم نیست که چرا می خواهید Solidity را یاد بگیرید: آیا به دنبال یک فرصت شغلی جالب هستید؟ آیا می خواهید یک برنامه حرفه ای برای کسب و کار خود بنویسید؟ به دنبال یادگیری آن برای سرگرمی هستید؟ یا به عنوان یک سرمایه گذار حرفه ای به دنبال شناسایی پروژه های معتبر در این زمینه هستید؟

همین امروز اولین قدم را بردارید و در دوره زبان برنامه نویسی سالیدیتی آکادمی سیتکس ثبت نام کنید.

انتخاب شده توسط کاربران