دعوای حقوقی شرکت X ایلان ماسک

دعوای حقوقی شرکت X ایلان ماسک


دادگاهی در ایالات متحده قرار است درخواست X Corp، متعلق به ایلان ماسک، برای رد دعوای حقوقی علیه یک سازمان غیرانتفاعی که افزایش گفتار نفرت در پلتفرم رسانه‌ای اجتماعی سابقاً شناخته شده به نام توییتر را از زمان تصاحب آن توسط ماسک مورد انتقاد قرار داده است، را بررسی کند. X شکایتی را علیه مرکز مقابله با نفرت دیجیتال در ماه جولای مطرح کرده بود، اتهام آن سازمان را تلاش برای «ترساندن» تبلیغ‌کنندگان از طریق ادعا که ماسک تلاش کمی برای جلوگیری از گفتار نفرت‌آمیز، پست‌های نژادپرستانه و سایر اطلاعات نادرست که پلتفرم را فرا گرفته بود، انجام داده است، مطرح کرده بود.

بر اساس ادعای X، سازمان غیرانتفاعی به صورت نادرست داده‌ها را جمع‌آوری و انتخاب کرده تا گزارش‌هایی غلط و گمراه‌کننده تهیه کند، با امید به ساکت کردن کسانی که در موضوعات مورد مناقشه مانند واکسن‌های کووید-۱۹، سلامت باروری و تغییرات اقلیمی با آن‌ها مخالف بود. مرکز مقابله با نفرت دیجیتال در مقابل ادعا کرده است که ماسک، که خود را مطلق‌العنان آزادی بیان می‌داند، در تلاش برای ساکت کردن است.

این سازمان ادعا کرده است که برای گزارش‌های غیرتوهین‌آمیز خود در مورد محتوای عموماً در دسترس در X، مسئول نیست و این شکایت نقض قانون ضد-SLAPP کالیفرنیا است، یا شکایات استراتژیک علیه مشارکت عمومی. سازمان غیرانتفاعی همچنین ادعای X مبنی بر اینکه رقبای تجاری و شاید دولت‌های خارجی تلاش‌های آن را تامین مالی می‌کنند، را رد کرده است.

قاضی دادگاه منطقه‌ای شمالی کالیفرنیا، چارلز برایر، در سان فرانسیسکو درخواست برای رد را در یک جلسه دادگاه بررسی خواهد کرد. روشن نیست که آیا او بلافاصله حکم خواهد داد یا خیر.

منتخب کاربران