ساخت فرم ثبت نام در وردپرس (با افزونه + بدون افزونه)-ایران هاست

ساخت فرم ثبت نام در وردپرس (با افزونه + بدون افزونه)-ایران هاست


وجود فرم ثبت نام در وب سایت شما مزایای زیادی دارد و می تواند تاثیر زیادی بر آمار فروش یا ترافیک شما داشته باشد. با توجه به اینکه سایت های زیادی در دنیا وجود دارند که با وردپرس ساخته می شوند، می توانید به روش های مختلف یک فرم ثبت نام در سایت وردپرسی خود ایجاد کنید. خوشبختانه وردپرس افزونه های زیادی دارد و راه های زیادی برای ایجاد فرم ثبت نام در اختیار شما قرار می دهد.

چرا باید فرم ثبت نام وردپرس ایجاد کنم؟

باید گفت دلیل اصلی ادامه کار سایت شما حضور کاربران است. با ایجاد فرم ثبت نام وردپرس می توانید اطلاعات مربوط به این کاربران را جمع آوری کنید و بر اساس آن خدمات بهتری را به آنها ارائه دهید.

همچنین با ایجاد فرم ثبت نام وردپرس و دریافت ایمیل و شماره تلفن کاربران از طریق آن می توانید کمپین های بازاریابی ایمیلی و پیامکی خود را به صورت هدفمندتری انجام دهید.

ایجاد فرم ثبت نام وردپرس بر سئوی سایت شما نیز تاثیر می گذارد و می توانید کاربران خود را تشویق کنید که به سایت خود بازگردند و مطالب و محصولات جدید را مشاهده کنند. این باعث می شود که وب سایت شما در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد. در این مقاله از ایران هاست (ارائه دهنده سرور مجازی ابری) به روش های ایجاد فرم ثبت نام وردپرس با افزونه و بدون افزونه می پردازیم.

نحوه ایجاد فرم ثبت نام وردپرس بدون افزونه

دو راه برای ایجاد فرم ثبت نام در وردپرس وجود دارد. در روش اول می توانید به صورت دستی و بدون استفاده از افزونه فرم ثبت نام وردپرس ایجاد کنید و در روش دوم با استفاده از افزونه های مختلف وردپرس این کار را انجام می دهید. در این قسمت به نحوه ایجاد فرم ثبت نام وردپرس بدون افزونه می پردازیم.

روش اول

در اولین روش ایجاد فرم ثبت نام وردپرس باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- امکان ثبت نام کاربران در سایت: در این مرحله باید تمامی کاربرانی که وارد سایت می شوند را فعال کنید تا در سایت ثبت نام کنند. این ویژگی معمولاً به صورت پیش فرض غیرفعال است و باید آن را به صورت دستی فعال کنید. با دعوت از مخاطبان برای ثبت نام یا یک فراخوان برای اقدام می تواند سرنخ های مرتبط را جمع آوری کند.

برای این کار ابتدا به بخش تنظیمات عمومی که در منوی کناری داشبورد وردپرس شما موجود است، مراجعه کنید. سپس در قسمت عضویت گزینه «Anyone can sign up» را فعال کنید.

2- تعیین نقش کاربرانی که ثبت نام می کنند: پس از فعال سازی ثبت نام تمامی کاربران در سایت، از قسمت تنظیمات عمومی خارج نشوید و نقش کاربرانی که در سایت ثبت نام می کنند را مشخص کنید.

می توانید این کار را با مراجعه به بخش «نقش پیش فرض کاربر جدید» در تنظیمات عمومی انجام دهید. نقش های مختلفی در این قسمت وجود دارد، معمولاً همه نقش کاربرانی را که در سایت به عنوان «همکار» ثبت نام می کنند، در نظر می گیرند.

3- تغییرات را در تنظیمات عمومی ذخیره کنید: پس از انجام دو مرحله قبل، روی گزینه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود و سپس از قسمت تنظیمات عمومی خارج شوید.

4- با استفاده از ویجت ورود/خروج فرم ثبت نام ایجاد کنید: در این مرحله باید با استفاده از ابزارک login/logout فرم ثبت نام مورد نظر را ایجاد کنیم. برای این کار ابتدا از منوی کناری پیشخوان وردپرس خود، روی گزینه “View” کلیک کرده و سپس وارد قسمت “Tools” شوید.

در این قسمت می توانید یک داشبورد کامل را مشاهده کنید که با استفاده از آن می توانید قسمت های مختلف صفحات وب سایت خود را تغییر دهید. کاری که باید انجام دهید این است که روی علامت “+” کلیک کنید تا ویجت هایی را که در وردپرس دارید ببینید و به سمت ویجت Login/Logout بروید.

5- انتخاب محل فرم ثبت نام: پس از یافتن ویجت ورود/خروج، آن را به محل انتخابی خود در سایت بکشید تا فرم ثبت نام در آنجا قرار گیرد.

6- ذخیره تغییرات: با کلیک بر روی گزینه “به روز رسانی” در بالای صفحه، تغییراتی که در سایت ایجاد کرده اید ذخیره می شود و سپس می توانید فرم ثبت نام را در همان مکانی که در سایت انتخاب کرده اید مشاهده کنید.

روش دوم

اگر روش اول ایجاد فرم ثبت نام وردپرس بدون افزونه را دوست ندارید، روش دیگری وجود دارد که می توانید بدون استفاده از افزونه، فرم ثبت نام وردپرس ایجاد کنید.

فراموش نکنید که در این روش مانند روش قبل باید به تمامی کاربرانی که وارد سایت می شوند از قسمت تنظیمات عمومی اجازه ثبت نام در سایت را بدهید و سپس شروع به اعمال این روش کنید. اصولا در این روش باید با استفاده از لینک های آماده یک فرم ثبت نام وردپرس ایجاد کنید. برای این کار باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- گزینه ثبت نام را به سایت اضافه کنید: مانند روش قبلی برای این کار باید به قسمت ابزارک ها رفته و با استفاده از ابزارک های متن و رسانه به هر قسمت از سایت که دوست داریم متن اضافه کنیم.

مراقب باشید این متن همان متنی باشد که کاربر برای مشاهده فرم ثبت نام کلیک می کند. بنابراین باید متنی مانند «ثبت نام در سایت» را انتخاب کنید. اگر نمی دانید چگونه یک منو در وردپرس ایجاد کنید ایجاد منو در وردپرس را در مقاله ای دیگر به طور کامل توضیح داده ایم.

2- یک لینک به متن اضافه کنید: پس از افزودن لینک به سایت، باید لینک های آماده ای که در زیر برای شما قرار داده شده است را به متن اضافه کنید. برای این کار متن مورد نظر را انتخاب کرده و روی آن راست کلیک کنید. سپس روی نماد زنجیره کلیک کنید تا امکان درج پیوند در متن فعال شود. لینک هایی که باید به متن اضافه کنید عبارتند از:

لینک ثبت نام در سایت:

your-site.com/wp-login.php?action=register

لینک ورود:

your-site.com/wp-login.php

لینک بازیابی رمز عبور سایت:

your-site.com/wp-login.php?action=lostpassword

توجه داشته باشید که به جای “your-site.com” باید آدرس سایت خود را وارد کنید.

نحوه ایجاد فرم ثبت نام وردپرس با افزونه

می توان گفت وردپرس سیستم مدیریت محتوا با بیشترین تعداد افزونه است. افزونه های زیادی برای ایجاد فرم ثبت نام وردپرس وجود دارد که در این قسمت به نحوه ایجاد فرم ثبت نام وردپرس با افزونه ثبت نام کاربر می پردازیم.

برای ایجاد فرم ثبت نام وردپرس با افزونه ثبت نام کاربر، باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

1- نصب افزونه: برای نصب افزونه ثبت نام کاربر، باید از منوی کناری داشبورد وردپرس خود به قسمت افزونه ها رفته و روی گزینه «افزودن» کلیک کنید. سپس در قسمت جستجوی افزونه، User Registration را تایپ کنید و پس از مشاهده افزونه، بر روی دکمه “نصب” کلیک کنید تا افزونه نصب شود.

2- افزونه را فعال کنید: به محض نصب افزونه ثبت نام کاربر، می توانید با کلیک بر روی دکمه “فعال سازی” افزونه را فعال کنید. همچنین می توانید برای فعال سازی این افزونه به قسمت افزونه ها رفته و گزینه “Installed plugins” را انتخاب کنید. در نهایت پس از مشاهده افزونه ثبت نام کاربر در این قسمت، آن را فعال کنید.

3- با افزونه ثبت نام کاربر یک فرم ثبت نام ایجاد کنید: پس از نصب و فعال سازی افزونه ثبت نام کاربر، این افزونه به منوی کناری وردپرس شما اضافه می شود و می توانید با کلیک بر روی آن وارد محیط افزونه شوید. در نهایت بر روی گزینه “add new” کلیک کنید تا شکل مورد نظر شما ایجاد شود.

4- طراحی فرم ثبت نام: پس از کلیک بر روی گزینه “افزودن جدید”، این افزونه یک صفحه ساز اختصاصی مانند Elementor در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آیکون های مورد نظر خود را روی فرم بکشید و رها کنید.

این صفحه ساز شامل آیکون هایی مانند نام کاربری، نام، نام خانوادگی، وب سایت و ایمیل است که به شما امکان می دهد یک فرم کامل ثبت نام وردپرس ایجاد کنید.

5- فرم ایجاد شده را ذخیره کنید: هنگامی که فرم ثبت نام وردپرس خود را با استفاده از افزونه ثبت نام کاربر ایجاد کردید، روی دکمه “ایجاد فرم” در وسط سمت چپ بالای این افزونه کلیک کنید تا فرم شما ذخیره شود.

پس از ذخیره فرم، سه گزینه به نام های به روز رسانی فرم، مشاهده و کد کوتاه در اختیار شما قرار می گیرد. با استفاده از گزینه به روز رسانی فرم می توانید تغییرات جدیدی را که در فرم اعمال می کنید ذخیره کنید.

با کلیک بر روی گزینه پیش نمایش، می توانید یک پیش نمایش زنده از فرمی که ایجاد کرده اید را مشاهده کنید. با استفاده از گزینه shortcode کدی در اختیار شما قرار می گیرد که با چسباندن آن در هر قسمت از سایت، فرمی که ایجاد کرده اید در آنجا ظاهر می شود و کاربران می توانند از آن برای ثبت نام استفاده کنند.

6- فرم را در سایت منتشر کنید: در مرحله آخر باید فرمی را که ایجاد کردیم در سایت قرار دهیم. برای این کار به منوی کناری پیشخوان وردپرس رفته و از قسمت Tabs گزینه “Add Tab” را انتخاب می کنیم.

پس از کلیک بر روی گزینه “Add tab” با ویرایشگری روبرو می شوید که باید کد کوتاه افزونه را در آن جایگذاری کنید. در نهایت یک عنوان برای شیت خود انتخاب کرده و با کلیک روی گزینه انتشار منتشر می کنیم. بهتر است عنوان برگه ما “ثبت نام” باشد.

همچنین می توانید این فرم ثبت نام را در هر قسمت از سایت که دوست دارید قرار دهید. برای این کار کافی است وارد محیط افزونه شده و کد را با استفاده از گزینه shortcode کپی کرده و در محل مورد نظر سایت پیست کنید.

آخرین کلمه

در این مقاله از ایران هاست با بررسی روش های ساخت فرم ثبت نام وردپرس با افزونه و بدون افزونه همراه شما بوده ایم. لازم به ذکر است که اگر دانش کدنویسی ندارید، سفارشی سازی و ایجاد تغییرات در فرم ثبت نامی که ایجاد کرده اید بدون استفاده از افزونه می تواند برای شما کمی سخت باشد و بهتر است از افزونه های وردپرس که برای این منظور ساخته شده اند استفاده کنید.