مزایای زیرنویس ویدیویی

مزایای زیرنویس ویدیویی


این روزها بیشتر از همیشه بستر، زمینه کسانی هستند که به ما اجازه عبور می دهند ویدئو با مخاطبان ما در ارتباط باشید. هر چه این تنوع بیشتر شود، باید کارهای بیشتری انجام دهیم آماده سازی و ویدیوها را ایجاد کنید سخت گیری بیشتری داشته باشیم و سعی کنیم محتوای ویدیویی با کیفیت تری تولید کنیم. جدا از تولید واقعی ویدیو، پیش تولید، متن و غیره، آنچه این روزها باعث جلب توجه ویدیوها می شود، با زیرنویسوجود آنهاست. وقتی صحبت از زیرنویس می شود، بیشتر مردم به فیلم های خارجی فکر می کنند که برای دریافت یک زیرنویس باید چندین سایت را دور بزنیم. هماهنگ شده و سازگار بیایید یک نسخه سینمایی با آن پیدا کنیم. اما وقتی صحبت می کنیم بازاریابی ویدیویی خب، زیرنویس ویدیو داستان متفاوتی است.

ممکن است علاقه مند باشید:

برخی از سیستم عامل ها مانند یوتیوباجازه اضافه کردن زیرنویس به عنوان بطور خودکار و اینستاگرام هنوز در این زمینه پیشرفت نکرده است. در این مقاله به این می پردازیم که چرا و چگونه باید از زیرنویس در بازاریابی ویدئویی استفاده کنیم و مزایای داشتن زیرنویس ویدئو چیست.

چند نوع زیرنویس داریم؟

اکثر مردم به طور کلی این را می دانند عنوان فرعی چیست و چگونه استفاده می شود؟ اما حالا که قصد ما از نوشتن این مقاله اضافه کردن زیرنویس به ویدیوها برای جذب مخاطب است، بهتر است انواع بیا یکدیگر را بشناسیم؛ زیرا ممکن است به نوع ویدیو، هدف آن و پلتفرمی که در آن منتشر می شود بستگی داشته باشد. نوع زیرنویس استفاده شده در آن نیز باید تغییر کند.

1) شرح بسته

زیرنویس بسته احتمالا رایج ترین و آشناترین نوع زیرنویس است.

این زیرنویس ها معمولا اندازه کوچک اکثر اوقات هم دارند پس زمینه مشکی آنها هم دارند خواندنی تر برای تبدیل شدن به شرح بسته در مکان‌هایی مانند یوتیوب، فیس بوک، تلویزیون و … نیز استفاده می شود من میتوانم آن را غیرفعال کنید

دستگاه

کاملا هدفمند تبلیغ کنید!

کلیک

شاید امکان غیرفعال کردن کپشن‌نویسی یک مزیت محسوب شود، اما این نوع کپشن‌نویسی بدون محدودیت نیست. تنها چنین زمانی عنوان فرعی اگر این پلتفرم از زبان زیرنویس پشتیبانی کند، می توان از آن استفاده کرد.

2) زیرنویس ها را باز کنید

از سوی دیگر، زیرنویس‌های باز به‌طور دائم در فایل ویدیویی جاسازی می‌شوند و بیننده نمی‌تواند آن‌ها را مانند زیرنویس‌های بسته روشن و خاموش کند.

البته تا حدودی توانایی کنترل آن را دارید. به عنوان مثال، شما می توانید فونت و رنگ آن را انتخاب کنید. اما محدودیت هایی نیز دارند. مثلا اگر بخواهید ویدئو چشم انداز کپشن باز برای استوری اینستاگرام را ویرایش کنید، بخشی از کپشن می تواند از صفحه خارج شود و موارد دیگر خوانا نیست.

تفاوت بین زیرنویس و زیرنویس

البته در فارسی باید اشاره کنیم که معنی زیرنویس اینجاست عنوان فرعی نیست. در زبان فارسی معمولاً از اصطلاح زیرنویس استفاده می کنیم. اما تفاوت بین زیرنویس و زیرنویس در این است که زیرنویس ها زیرنویس هایی هستند که شامل ترجمه زبان فیلم می شود که می تواند همراه با آن باشد. یادداشت های تاریخی و… اما Caption متنی است که در ویدیو گفته می شود. به همین زبان! پس توجه داشته باشید که منظور از زیرنویس در این مقاله یکسان است سنگ نوشته بدون زیرنویس!

مزایای زیرنویس ویدیو چیست؟

به طور سنتی، زیرنویس ویدیو دسترسی به ویدیو را ارتقا داده است.

طبق آمار DemoDuck، تقریبا 20% توسط آمریکایی ها در سطوح مختلف شنوایی آنها مشکلاتی دارند که همین موضوع زیرنویس ویدیو آنها را خوشحال می کند بهتر بفهمد. برخی از سازمان‌ها، مانند سازمان‌ها و دانشگاه‌های فدرال ایالات متحده، طبق قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت (ADA) ملزم هستند که همه ویدیوهای خود را با شرح پست کنند.

اما امروزه در دنیای رسانه های اجتماعی، همه ویدیوها به صورت پیش فرض هستند بی صدا پخش می شوند و روشن کردن صدا به عهده کاربر است، وجود زیرنویس این امکان را به او می دهد که بدون شنیدن ویدیو را تماشا کند و از محتوای آن آگاه شود. بسیاری از مردم ممکن است در وسایل نقلیه عمومی مانند مترو یا دفتر و کتابخانه هندزفری همراه خود نداشته باشند، اما می خواهند ویدیوی شما را ببینند و زیرنویس آن اینجاست. بسیار کاربردی خواهد بود.

نحوه زیرنویس کردن ویدیو

برای زیرنویس فیلم های خود دو راه شما دارید: راه اول استفاده از فایل هاست SRT (عنوان بسته). این فایل ها نوعی هستند فایل متنی که در آن زیرنویس به شکل است زمان قرار داده شده و باید با ویدیو همگام شود. هنگامی که یک ویدیو را در پلتفرم های مختلف مانند آپارات آپلود می کنید، باید این زیرنویس را به همراه ویدیو آپلود کنید.

شما گزینه های زیادی در یوتیوب دارید. به عنوان مثال، می توانید از هر نوع فایل زیرنویسی، از جمله SRT، SBV، SUB، MPSUB و همچنین Irc و Cap استفاده کنید. یا کل فایل متنی که در ویدیو گفته شده را آپلود کنید تا خود یوتیوب آن را با ویدیو همگام کند که البته باید از این زبان پشتیبانی کند. راه دیگر کل متن است دست را وارد کنید و همگام کنید. البته راه دیگری هم وجود دارد و آن این است که خود متن به یوتیوب ارسال شود شناسه و زیرنویس ایجاد آهسته. تدریجی

اما راه دوم برای زیرنویس کردن ویدیو این است که ویدیو را با اضافه کردن دستی زیرنویس به آن ویرایش کنید و سپس آن را منتشر کنید (زیرنویس را باز کنید). ابزارهای مختلف ویرایش ویدیو هم برای گوشی و هم برای کامپیوتر وجود دارد، به عنوان مثال. Wondershare فیلمورا در کامپیوتر و InShot به گوشی اشاره کرد.

5.5 | (1 امتیاز) نتیجه شما با موفقیت ثبت شد!