مشاوره کسب و کار چیست + ویژگی های مشاور کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست + ویژگی های مشاور کسب و کار


در این مطلب می‌خواهیم درباره اینکه مشاوره کسب و کار چیست صحبت کنیم؛ همه ما وقتی قصد می‌کنیم که به سفر برویم و قدم در راهی بگذاریم، قطعاً یا باید راه را بشناسیم و بدانیم چطور به مقصد برسیم، یا اگر مقصد جدید و ناشناخته است و برای اولین بار قصد سفر به آنجا را داریم، در مورد آن و راه رسیدن به آن، پرس و جو کرده و با استفاده از روش‌های مختلف کسب اطلاعات کنیم. برای کسب اطلاعات یا باید مطالعه و بررسی کنیم، یا باید از یک نقشه و طرح راهنما استفاده کنیم یا از شخصی که آگاه و آشنا است سؤال کرده و راهنمایی و مشورت بگیریم. این موضوع ممکن است در مورد خیلی از مسائل روزمرۀ زندگی نیز اتفاق بیفتد؛ مثلاً پختن یک غذای جدید، انتخاب یک گوشی تلفن همراه و یا هر مورد دیگری، و مطمئناً برای همه ما پیش آمده است.

اگر رفتن به یک سفر یا برای پختن یک غذای جدید یا انتخاب و خرید یک گوشی تلفن همراه، از دیگران راهنمایی گرفته و با آن‌ها مشورت می‌کنیم، چرا نباید درباره شروع یک کسب و کار جدید و آشنایی با زیر و بم‌های آن و تمامی مسائلی که ممکن است با آن سر و کار داشته باشیم، از نظر یک مشاور استفاده کنیم؟

آیا خودمان به تنهایی می‌توانیم از تمام زوایای موضوع مطلع بوده و اطلاعات لازم را به دست آوریم؟ آیا صرفاً صحبت و مشورت با دوستان و نزدیکان برای سرمایه‌گذاری و شروع یک کار جدید در این بازار پر ریسک امروزی کافی خواهد بود؟ آیا به راحتی می‌توان خطر کرد و دل را به دریا زد و تمام دارایی خود را وارد کاری کرد یا در کاری سرمایه‌گذاری کرد که آشنایی کامل و کافی با ملزومات و بازار آن نداریم؟

این سؤالات و سؤال‌های مشابه همگی توسط یک مشاور کسب و کار و صحبت با او، جواب داده خواهد شد و راه و مسیر برای شما واضح و روشن می‌گردد. اما آیا می‌دانید مشاوره کسب و کار چیست؟ آیا می‌دانید بهترین مشاور کسب و کار کیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ پس لطفاً در ادامه با ما باشید تا با مشاور کسب و کار و ویژگی های مشاور کسب و کار آشنا شویم.