معرفی مشاغل خانگی پردرآمد – برای آقایان و زنان +50 ایده عالی

معرفی مشاغل خانگی پردرآمد – برای آقایان و زنان +50 ایده عالی


مشاغل خانگی پردرآمد تقریبا سوژه گفتگوی خیلی از خانوم‌ها در دورهمی‌ها است، سوژه‌ای که البته خیلی عملی نمی‌شود و در حد حرف باقی می‌ماند! اما آن‌ها که عمل کرده و حاضر شده‌اند سختی آن‌را به جان بخرند، سود کردند و بقیه احتمالا در دورهمی‌های بعدی باز هم به صحبت ادامه می‌دهند!

اگر بحث کارمندی و پشت میزنشینی را از کله‌تان بیرون کنید، مشاغل خانگی پرسود خوبی وجود دارد که چندین برابر یک کارمند درآمد دارد. در این مطلب قصد داریم به همین موضوع بپردازیم، در این محتوا هم به بررسی مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان و هم برای آقایان خواهیم پرداخت. البته خیلی از شغل‌ها دیگر خانم و آقا ندارد. لباس نیست که بگوییم زنانه است یا مردانه. با نورا همراه باشید تا بیشتر در این باره توضیح دهیم.

مشاغل خانگی پردرآمد بدون رتوش!

حتما در اینستاگرام از این دست ویدئوهای تبلیغاتی را دیده‌اید که یک خانم شیک پوش، گوشه خیابان ایستاده و در حال کار کردن با موبایل است، در همان لحظه یک نفر از این خانوم می‌پرسد: “خانم ببخشید، خیلی وقته اینجایید کنجکاو شدم چیکار می‌کنید!؟” بعد هم آن خانم پاسخ می‌دهد که “مگه نمی‌دونی؟ فلان کار رو می‌کنم، ماهی 50-60 تومن هم سود می‌کنم، تو هم اگر دوست داری برو تو این پیج و …”

حالا گذشته از سوژه مسخره و بی سر و ته این تبلیغات، کسب درآمد به این سادگی‌ها نیست! راه برای آن زیاد است، درآمد خوب هم واقعا وجود دارد و می‌توان به آن دست یافت، اتفاقا خیلی‌ها از فروش در اینستاگرام به درآمدهای خیلی خوبی رسیده‌اند؛ اما مال مفت به دست آوردن فقط برای میراث‌خواران است نه برای کسی که می‌خواهد یک کسب و کار راه بیاندازد.

مشاغل خانگی پرسود زحمت دارد!

قطعا کسی که به دنبال یک شغل خانگی پرسود است، هیچ وقت دنبال توهم و آرزوها نیست، باید با واقعیت‌ها آشنا شده و همه آن‌ها را در کار خود لحاظ کند، اگر برخلاف این بود، باید در همان دورهمی‌های مورد اشاره، کار به صحبت کردن ختم می‌شد و تمام.

به ویژه در ایران که در حال حاضر اوضاع اقتصادی بی ثباتی را تجربه می‌کند، راه اندازی کسب و کار دردسرهای خودش را دارد، اما همین شرایط، بستری را فراهم کرده که می‌توانید با استفاده از آن، به سودهای خوبی برسید.

همه ما به دنبال راهی برای دستیابی به یک حرفه موفقیت آمیز در عین حال پرسود هستیم، ذات آدم کمال گرا هم همین است، اما آیا واقعاً می‌دانیم چگونه آن را به دست آوریم؟

کسب و کار خانگی چیست؟

مشاغل خانگی به شغل‌هایی گفته می‌شوند که در محیط خانه انجام ‌شوند. این نوع مشاغل برای افرادی که می‌خواهند در خانه خود فعالیت داشته باشند، بدون نیاز بیرون رفتن از منزل و همینطور بدون صرف وقت و هزینه رفت و آمد روزانه، می‌تواند بسیار مناسب باشد.

بیشتر هم برای کسانی که محدودیت بیرون رفتن از منزل دارند مناسب است؛ برای مثال به دلیل داشتن فرزند، دانشجو بودن، ناتوانی جسمی یا حتی به عنوان شغل دوم؛ پس اصلا فرقی نمی‌کند شما در چه جایگاه اجتماعی هستید، به هر حال می‌توانید با کوچک‌ترین مهارتی که دارید یک کسب و کار کوچک پرسود راه‌اندازی کنید.

مزایا و معایب راه اندازی مشاغل خانگی

تصویر زیر را نگاه کنید تا بیشتر با مزایا و معایب مشاغل خانگی پرسود آشنا شوید، همانطور که گفتیم، راه اندازی کسب و کار، تحت هر عنوانی سختی دارد، برخی از همین معایبی که در تصویر مشاهده می‌کنید هم از جمله سختی‌های این کار است.

با این حال همانطور که ملاحظه کردید مزایای مشاغل خانگی پردرآمد و پر سود بیشتر از معایب آن است، از جمله کاهش هزینه‌ها که یکی از بزرگترین مزایای این مشاغل است.

با این کار، شما نیازی به اجاره جا، پرداخت هزینه‌های مربوط به تجهیزات و ابزارهای اداری ندارید یا انعطاف‌پذیری بیشتر که به شما اجازه می‌دهد که زمان خود را به بهترین شکل مدیریت کنید، نکات خوبی است که فرصت‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد.

به عنوان مثال شما می‌توانید زمان خود را برای کار، خانواده و سایر فعالیت‌هایی که دوست دارید، تقسیم کنید. اما باید به یکسری نکات توجه داشته باشید، مانند جلوگیری از ایجاد اختلال در زندگی خانوادگی؛ چراکه کار در خانه ممکن است باعث شود که شما به سایر فعالیت‌های خانوادگی کمتر توجه کنید و این ممکن است بعضاً موجب ایجاد مشکلاتی در زندگی شخصی شما شود.

مورد دیگر صرف انرژی بیشتر است چون شما صاحب کسب و کار هستید و برای هر جنبه از آن کار مسئول هستید، بنابراین در مقایسه با یک شغل بیرون از خانه نیاز به صرف انرژی ذهنی بیشتری دارید. پس باید حتما قبل از به راه انداحتن یک شغل خانگی پرسود به تمامی جوانب اهتمام لازم را داشته باشید. حالا که تمامی جوانب را سنجیده‌اید چگونه مشاغل خانگی پرسود ایجاد کنید؟

چگونه یک کسب و کار پرسود در خانه راه اندازی کنیم؟

قبل از شروع هر چیزی حتما به مواردی که در اینجا برای شما قرار داده‌ایم توجه کرده و برای هر کدام اقدامات لازم را انجام دهید:

 • پیدا کردن منابع مالی
 • درخواست بیمه کسب و کار
 • پیدا کردن ایده ‌یک کسب و کار
 • توسعه دادن محصول یا خدمات
 • نوشتن یک طرح برای کسب و کار
 • درخواست مجوزها و پروانه‌های مورد نیاز
 • باز کردن یک حساب بانکی برای شغل خانگی خود
 • شروع کردن بازاریابی شغل خانگی مورد نظر

حتما به تمامی آیتم‌هایی که ذکر شد توجه کنید؛ چراکه نقشه راه از قبل برنامه‌ریزی شده قطعاً موفق‌تر از این است که به یکباره در دل کار وارد شده و با چالش‌هایی رو به رو شوید که اگر از قبل به آن‌ها کمی فکر می‌کردید با سرعت و رشد بیشتری در کار پیش می‌رفتید.

مشاغل خانگی پول ساز برای خانم ها

یکی از پرگفتگو ترین موضوعات بین خانم‌ها یا حتی بین زن و شوهرها درباره کار کردن خانم در بیرون منزل است. خصوصاً طی چند سال اخیر که وضعیت اقتصادی جامعه بدتر شده این صحبت‌ها و کار کردن خانم‌ها بیشتر شده است.

تداخل وظایف بین کار کردن بیرون از منزل و داخل منزل، قصه پر غصه‌ای است که سری دراز دارد! اما برای حل این مشکل، راه‌حل‌هایی وجود دارد. شاید خیلی از خانم‌ها علاقمند به کار کردن بیرون از منزل نباشند ولی دوست داشته باشند برای خود درآمدی به دست آوردند.

باور کنید دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم، این فرصت را برای همه فراهم کرده است، مگر کم دیده‌اید بانوانی که با یک پیج اینستاگرام توانسته‌اند سودهای زیادی به دست آورند؟ پس چرا شما نتوانید؟

مشاغل خانگی پردرآمد

در زیر ما تصویری از برخی مشاغل خانگی پردآمد برای زنان منتشر کردیم، البته این لیست کامل نیست، شاید هر لیست دیگری هم بگذاریم کامل نباشد، چون اولا مشاغل زیاد هستند و دوما علایق و سلایق افراد متفاوت است و مهم‌تر از همه، خلاقیت و ایده پردازی چیزی است که موجب موفقیت یک کسب و کار می‌شود، شاید چیزی در ذهن شما باشد که برای اولین بار قرار است اجرا شود! و قطعا ایده شما در این لیست وجود ندارد.

بلاگری در اینستاگرام

این روز ها که زندگی همه ما کم و بیش تحت تاثیر شبکه های اجتماعی خصوصاً اینستاگرام قرار گرفته است، شاهد این هستیم که افراد زیادی تحت عنوان اینفلوئنسر، بلاگر و… در اینستاگرام فالورهای حتی میلیونی دارند و همین افراد با تبلیغ از برندها، کسب و کارهای نوپا، مزون لباس، محصولات آرایشی و پوستی و خلاصه همه چیز درآمدهای زیادی کسب می‌کنند.

به هر حال هر شغلی خوبی و بدی خودش را دارد شاید کسی که حریم خصوصی‌اش در زندگی اولویت باشد نتواند با این دست از کارها کنار بیاید یا اینکه دائما موبایل را بدست بگیرد و از ریز جزئیات زندگی روزمره عکس و استوری بگذارد؛ اما به هر حال بلاگر بودن این روزها در صدر پول سازترین مشاغل خانگی پردرآمد محسوب می‌شود و محدویت مکانی و زمانی ندارد.

خلاصه که این روزها همه چیز روی خط فضای آنلاین جریان دارد و بیشتر مشاغل خانگی پرسودی که در جدول ذکر کردیم در اینستاگرام و سایت‌های اینترنتی است.

آنلاین شاپ محصولات مراقبت از پوست

یکی دیگر از پول سازترین کارها و مشاغل خانگی پردرآمد، داشتن آنلاین شاپ یا فروش محصولات پوستی و آرایشی است، خب مشخص است همه خانم‌ها به زیبایی و داشتن یک پوست سالم و شاداب اهمیت زیادی می‌دهند و همین بازار بزرگی را ایجاد کرده است که فرصت‌های خوبی در آن وجود دارد.

همین موضوع می تواند یک ایده پر پول باشد برای کسی که بخواهد یک آنلاین شاپ راه بیندازد یا محصولات پوستی برای فروش بگذارد. بماند که باید راه و روش وارد کردن محصولات را از قبل درباره‌اش چاره اندیشی کنید، اما یک راهکار آن طراحی یک سایت فروشگاه اینترنتی است یا اگر هم کسی برایش این کار مشکل باشد می تواند با زدن یک پیج کاری در اینستاگرام رفته رفته کلی دنبال کننده بدست بیاورد و محصول خودش را به فروش برساند.

فقط باید حواستان باشد بی هوا یک کاری را شروع نکنید و با خودتان نگویید که حالا این یک کار خانگی است و نشد هم نشد! نه اگر به همین شغل نوپا خانگی بها بدهید می‌توانید در عرض یکسال کلی سود بدست بیاورید و آن را توسعه دهید.

محصولات غذایی خانگی، راحت ترین شغل خانگی

شاغل بودن و کارمند بودن خانم ها کم و بیش باعث شده رسیدگی به امور خانه کمی دشوارتر بشود مثل درست کردن غذا و از این رو ایده تولید محصولات خانگی پرفروش می تواند یک ایده جذاب باشد برای یک شغل در منزل، از درست کردن پیاز داغ، سبزی خورد شده یا پاک شده، سبزیجات اسلایس و خورد شده، میوه های خشک شده گرفته تا عسل طبیعی، مربا، ترشی و… .

این روز ها که دیگر کم تر کسی پیدا می شود که به لایف استایل خودش اهمیت ندهد و همین امر موجب این شده است که بیشتر ما افراد به دنبال سالم خوردن و خریدن محصولات ارگانیک باشیم مثلاً به جای اینکه همبرگر بیرون که کلی افزودنی و ضررهای خودش را دارد را بخریم، بیاییم و از همبرگر یا سوسیس کالباس خانگی استفاده کنیم. همین موضوع خودش می تواند یک ایده برای کار در خانه باشد.

حالا که صحبت از غذا زیاد شد یک کار دیگر که این روز ها بسیار رایج هم شده تهیه و تولید فینگرفود و میز مزه است، یک ایده بسیار جالب و کم دردسر است و فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج داده شود، کاربرد اش هم که الا ماشاالله، از تولد، مراسم و جشن های مختلف با هر مناسبتی گرفته می تواند بسیار زیاد کاربرد داشته باشد.

مشاغل خانگی پردرآمد برای آقایان

پس مردها چی؟ برای آنها شغل خانگی پر درآمد نیست؟ چرا که نه اما خب از حق هم نگذریم بیشتر این کسب و کار و مشاغل خانگی برای خانم ها جا افتاده و شاید کاربرداش هم برای آنها بیشتر باشد. اما مشاغل خانگی پردرآمد زیادی هم برای مردها نیز وجود دارد.

طراحی سایت و برنامه نویسی

 از جمله مشاغل خانگی پردرآمد برای مردان طراحی سایت است، بهتر است که بگوییم اگر دانشجو هستید و به دنبال یک شغل در کنار درس خواندن می گردید طراحی سایت، ادمینی، برنامه نویسی و این دسته از مشاغل می تواند برای شما گزینه خیلی خیلی مناسبی باشد و در عین حال پرسود و البته پر از تجربه مفید برای شما.

فقط کافی است یک مقدار در این زمینه ها آموزش ببینید، که آن هم اگر امکانش را ندارید که در دوره و کورس های مرتبط ثبت نام کنید کافی است در یوتیوب و پلتفرم های آموزشی که مملوء از آموزش های مختلف انگلیسی و فارسی است ویدئو و محتوا تماشا کنید و به کار بگیرید و رفته رفته در این زمینه مهارت و تجربه و البته درآمد کسب کنید. یک دلیل دیگر که چرا طراحی سایت و برنامه نویسی شغل خانگی خوبی محسوب می شود این است که شما می توانید از خانه خودتان کار کنید، و به عنوان یک فریلنسر و فرد مستقل فعالیت داشته باشید.

اگر دقت کرده باشید این روز ها همه و باز هم تاکید می کنیم همه مشاغل خانگی وابسته به اینترنت و فضای مجازی هستند، پس سعی کنید همیشه آپدیت باشید و در تولید کردن محتوا برای شغل خانگی خودتان کمی زرنگی به خرج دهید.

 پرورش قارچ، سریع ترین شغل خانگی برای رسیدن به سود

واقعاً می‌شود گفت یکی مشاغل خانگی پردرآمد و یکی از از سریع ترین روش ها برای رسیدن به سود و درآمد پرورش قارچ است، چرا که شما فقط نیازمند به یک فضای کوچک دارید حتی یک بالکن!

شما می توانید با خرید کیت های پرورش قارچ آماده یا خرید تجهیزات مورد نیاز به صورت جداگانه، شروع به کار کنید؛ و با فروش قارچ های خود در بازار های محلی یا آنلاین، کسب درآمد کنید. در هر صورت پرورش قارچ یک شغل خانگی جذاب و سودآور است که می توانید با تلاش و پشتکار، از آن درآمد قابل قبولی کسب کرد.

کشت زعفران در خانه!

زعفران یکی از گران ترین ادویه های جهان می باشد که در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای شروع کشت این ادویه محبوب در خانه، نیاز به یک قطعه زمین کوچک، بذر زعفران، کود و آب دارید.

برای بدست آوردن درآمد از کشت زعفران شما می توانید آن را به صورت خام فروشی کنید. البته توجه کنید در هر کاری خاک خوردن وجود دارد! چالش هایی که ممکن است مواجه شوید مثل آفت، شرایط آب و هوایی و.. است؛ پس برای موفق شدن در این کار بهتر است دانش و تجربه کافی در زمینه کشت زعفران را به همراه داشته باشید.

50 ایده برای کسب درآمد از مشاغل خانگی

 1. بلاگر
 2. شیرینی پزی
 3. صنایع دستی
 4. خیاطی
 5. کترینگ غذا
 6. پرورش گیاه و گل فروشی
 7. قالی بافی
 8. تولید محتوا
 9. آنلاین شاپ
 10. خدمات زیبایی
 11. تدریس آنلاین زبان
 12. ادمین اینستاگرام
 13. طراح گرفیک
 14. فروش محصولات پوستی و آرایشی
 15. محصولات غذایی خانگی
 16. ساخت اکسسوری و زیورآلات
 17. طراحی وب سایت
 18. برنامه نویسی
 19. کارشناس و مشاوره سئو
 20. ساخت وسایل چوبی
 21. پرورش قارچ
 22. کشت زعفران
 23. مشاوره تحصیلی و…
 24. عکاسی
 25. ساخت محصولات چرمی نظیر: کیف و…
 26. تدریس آنلاین در منزل نظیر آموزش زبان انگلیسی
 27. طراحی و نقاشی کردن
 28. خیاطی و مزون لباس
 29. ساخت شمع
 30. ناخن کار
 31. آرایشگری
 32. تصویرگری
 33. آموزش موسیقی
 34. مشاور املاک
 35. خدمات تعمیرات
 36. ادمین شبکه اجتماعی
 37. فعالیت در یوتیوب
 38. ساخت عروسک
 39. بازاریابی اینترنتی
 40. طراحی و ساخت جواهرات خانگی نظیر نقره
 41. تولید و فروش محصولات آرایشی بهداشتی طبیعی
 42. آنلاین شاپ لباس
 43. مجسمه سازی
 44. پشتیبانی سایت
 45. کلاس خصوصی
 46. فروشگاه اینترنتی
 47. ترجمه
 48. تولید عسل
 49. ساخت تیزر و موشن گرافی
 50. ترید و فعالیت در بازار مالی

مشاغل خانگی را چگونه مدیریت کنیم؟

راه اندازی مشاغل خانگی یک چیز است و مدیریت کردن آن چیز دیگری، از آنجایی که در خانه قرار است یک کسب و کار را راه اندازی کنید، قطعا از امکانات کمتری برخوردار هستید. به عنوان شما دفتر و نیروی انسانی و غیره در ابتدای کار ندارید و باید همه کارها را خودتان انجام دهید.

اینجا است که باید فکری به حال اینکه یک دستیار و مشاور داشته باشید بکنید، برای این کار می‌توان از افراد باتجربه که در زمینه‌های مختلف فعالیت کرده‌اند کمک بگیرید. اما یک راه دیگر چیزی است که ما در نورا آنرا برای شما آماده کردیم.

استفاده از نرم افزار مدیریت جریان نقدینگی نورا، یک راه ساده، کم خرج ولی پربازده است. حتما فکر می‌کنید الان باید کلی پول خرج کنید تا بتوانید این نرم افزار را خریداری کنید. خیر!

نرم افزار نورا یک داشبورد مدیریت جامع و کامل است که هم حسابداری دارد، هم CRM دارد و هم داشبورد مدیریت بر پایه جریان نقدینگی! همه این‌ها را هم یکجا می‌خرید و پول جداگانه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کنید. اگر می‌خواهید در حوزه مشاغل خانگی، درآمد خوبی کسب کنید باید مدیریت خوبی داشته باشید و چالش اصلی همه مشاغل به ویژه از نوع خانگی، چالش نقدینگی و مدیریت آن است که با نورا به راحتی می‌توان این کار را انجام داد.

اگر تمایل به خرید این نرم افزار دارید، کافی است با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

 • 02166486337
 • 02166345291
 • 09124836040

در ابتدای کار حتی می‌توانید از نسخه دموی نرم افزار استفاده کنید تا با فضای آن آشنا شوید با قیمتی 10 میلیون تومانی هم نرم افزار حسابداری داشته باشید، هم نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان و هم نرم افزار مدیریت جریان نقدینگی.