موانع موجود در کسب و کار اینترنتی که مانع موفقیت میشود

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود بسیاری از افراد در راه اندازی کسب و کار اینترنتی شکست بخورند.

در این مقاله درباره یک سری موانع در کسب و کار اینترنتی صحبت کردیم که مانع موفقیت شما و بسیاری از افراد می شود.

یکی از مهم ترین موانعی که باعث می شود بسیاری از افراد در کسب و کار اینترنتی خود با شکست مواجه شوند، ترس از شکست است.

البته این را هم باید بگویم که ترس از شکست یک امر طبیعی است که در هر کسب و کاری وجود دارد.

در 3 تا 4 سال اخیر که بازار اینترنتی و کسب و کار آنلاین بسیار داغ شده است، بسیاری از افراد مشتاق تجربه درآمد آنلاین هستند، اما این ترس ها مانع از راه اندازی کسب و کار اینترنتی آنها شده است.

شما هرگز نمی توانید کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید تا زمانی که روی ترس خود قدم بردارید.

این ترس منجر به شکست هزاران ایده در دنیای اینترنت شده است. همانطور که گفتم، احساس ترس هنگام راه اندازی یک کسب و کار کاملا طبیعی است.

در ابتدا که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را داشتم می ترسیدم که مبادا هرگز موفق نشم و چند ماهی طول کشید تا کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردم که باعث شد چند ماه عقب بمانم.

اما بعد از چند ماه تصمیم جدی گرفتم، تصمیم گرفتم کسب و کار اینترنتی خودم را راه اندازی کنم، افکار منفی من باعث ترس از راه اندازی کسب و کار اینترنتی ام شد و راه اندازی کسب و کارم را به تاخیر انداخت. .

از زمانی که تصمیم گرفتم افکار منفی خود را پشت سر بگذارم و به جنبه های مثبت تجارت آنلاین نگاه کنم، انگیزه پیدا کردم.

من انگیزه را در خودم نگه داشتم، انگیزه برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی شما ضروری است. داشتن انگیزه در تجارت مانند سوخت خودرو است، به عنوان مثال:

وقتی انگیزه ای برای راه اندازی کسب و کار مورد علاقه خود نداشته باشید، هرگز موفق نخواهید شد. شما باید انگیزه خود را ایجاد کنید که شما را با این موارد بیشتر آشنا کند.

در این مقاله درباره مشکلی که شما را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی باز داشته است با شما صحبت می کنم.

موانع کسب و کار اینترنتی که باید بدانید

همانطور که در بالا اشاره کردم، نداشتن انگیزه یکی از موانع راه اندازی کسب و کار اینترنتی شماست. تا زمانی که انگیزه نداشته باشید نمی توانید از اینترنت درآمد کسب کنید.

البته دیده می شود که بسیاری از افراد کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی می کنند و پس از مدتی شکست می خورند و اگر حوصله ندارید کسب و کار اینترنتی راه اندازی نکنید ! همین بی انگیزگی باعث شده است تا کسب و کاری را که راه اندازی کرده اند برای همیشه تعطیل کنند.

شما ممکن است فقط در ابتدا انگیزه داشته باشید. کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی می کنید و چند ماه به آن ادامه می دهید و پس از مدتی انگیزه خود را از دست می دهید دیگر آن را ادامه نمی دهید.

1- نداشتن انگیزه کافی:

همانطور که در بالا اشاره کردم، نداشتن انگیزه یکی از موانع راه اندازی کسب و کار اینترنتی شماست. تا زمانی که انگیزه نداشته باشید نمی توانید از اینترنت درآمد کسب کنید.

البته این هم دیده می شود که بسیاری از افراد کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی می کنند و پس از مدتی شکست می خورند و همین بی انگیزگی باعث شده است که کسب و کاری را که شروع کرده اند برای همیشه ببندند شما فقط در ابتدا باید انگیزه داشته باشید یعنی.

کسب و کار را چند ماه ادامه دهید و بعد از اینکه انگیزه خود را از دست دادید آن را ادامه ندهید.

در هر صورت شکست می خورید، شکست چون کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نمی کنید یا بعد از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود آن را ادامه نمی دهید زیرا انگیزه لازم را ندارید.

توصیه می کنم اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید، انگیزه لازم را در خود ایجاد کنید. راه ها و روش های زیادی برای ایجاد انگیزه در شما وجود دارد و من راه ها و تمرین هایی را برای این کار به شما ارائه می کنم.

چند راه برای ایجاد انگیزه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی:

هرگز به نکات منفی کسب و کار اینترنتی توجه نکنید

افرادی را که با راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی توانسته اند به درآمدهای چند میلیونی و صدها میلیونی برسند را بیابید و ثبت کنید (در کشور ما افراد زیادی هستند که با راه اندازی کسب و کار اینترنتی به درآمد میلیاردی رسیده اند) می توانید با یک ساده آنها را پیدا کنید. جستجو کردن.)

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود برنامه ریزی و هدف گذاری کنید.
و…

پیشنهاد می کنم از این مقاله دیدن کنید: کسب درآمد واقعی آنلاین و کسب درآمد در خانه

2- ترس از رقبا:

یکی دیگر از موانع در تجارت اینترنتی ترس از رقبا است. ترس از رقبا بسیاری از افراد را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود باز داشته است.

البته ترس از رقبا طبیعی است، زیرا رقبای زیادی برای رقابت در پیش رو دارید، وقتی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی می کنید، باید یک مزیت رقابتی داشته باشید تا بر رقبای سرسخت پیروز شوید.

داشتن مزیت رقابتی بسیار مهم است، اگر مزیت رقابتی خوبی پیدا کنید می توانید در میدان پیروز شوید.

برای یافتن مزیت رقابتی، باید رقبای خود را به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید. ببینید چه خدمات و محصولاتی ارائه می دهند و…

البته اگر هنوز کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نکرده اید، بهتر است در ابتدا فقط بر روی جذب مخاطب و جذب ترافیک هدفمند تمرکز کنید و اصلا به فکر رقابت با رقبای بزرگ خود نباشید. مهم ترین کاری که باید انجام داد این است که به چگونگی آن فکر کنید

هدفی را برای کسب و کار خود جذب کنید.

3- کمال گرایی:

سومین مانع در برابر موانع در کسب و کار اینترنتی کمال گرایی است. هر کسب و کاری که این روزها معروف شده است، هرگز از ابتدا اینگونه نبوده است.

اصلا قرار نیست در روز اول یکی از بهترین ها در رشته خود باشید.

می توان گفت اکثر افرادی که تا کنون کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی نکرده اند، تنها دلیل آن کمال گرایی است، برای داشتن بهترین وب سایت، از همان ابتدا مخاطبان زیادی وارد وب سایت شما و از خدمات و محصولات شما خواهند شد. برای استفاده یا داشتن اولین خدمات و محصولات و داشتن…

به این نکته توجه کنید که داشتن یک وب سایت کاملا حرفه ای، شیک و گران قیمت هرگز باعث موفقیت کسب و کار شما نمی شود.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود، نیازی به صرف میلیون ها یا ده ها میلیون در وب سایت خود ندارید. شما می توانید کسب و کار خود را با یک وب سایت ارزان شروع کنید.

کسب و کارهای زیادی هستند که با حداقل امکانات شروع به کار کرده اند و اکنون به درآمد بسیار بالایی رسیده اند.

مهمترین عامل موفقیت کسب و کار شما مخاطبان شما هستند، شما باید نیازهای آنها را به بهترین شکل ممکن برآورده کنید.

اگر بهترین امکانات را داشته باشید اما نتوانید نیازهای کاربران خود را برآورده کنید، هرگز موفق نخواهید شد.

زمانی که نیازهای مخاطبان خود را به بهترین شکل ممکن برآورده کنید، آنگاه مخاطبان شما تشخیص خواهند داد که شما بهترین هستید.

به این نکته بسیار مهم توجه کنید تا زمانی که کسب و کار خود را راه اندازی نکنید، نمی توانید نیازهای مخاطبان خود را شناسایی و برطرف کنید.

4- نداشتن اطلاعات کافی:

یکی دیگر از موانع در کسب و کار اینترنتی نبود اطلاعات کافی است. نداشتن اطلاعات کافی به معنای اطلاعات مهمی است که هر فردی برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به آن نیاز دارد و باید بداند.

وقتی قصد راه اندازی کسب و کاری را دارید اما هیچ دانش یا تجربه ای ندارید، چگونه انتظار دارید موفق شوید؟

به عنوان مثال، بسیاری از افراد نمی دانند چگونه یک وب سایت برای کسب و کار خود طراحی کنند. آنها فکر می کنند باید هزینه زیادی برای طراحی وب سایت خود بپردازند در حالی که اصلا اینطور نیست!

شما می توانید یک وب سایت کاملا اختصاصی با تمامی امکانات با کمترین قیمت ممکن ایجاد کنید. می توانید از سیستم مدیریت محتوای وردپرس کاملا رایگان برای طراحی و ساخت سایت استفاده کنید.

یا اینکه خیلی ها فکر می کنند برای دیده شدن کسب و کارشان باید هزینه زیادی را صرف تبلیغات کنند، اگر اصول و روش های بازاریابی اینترنتی مانند بازاریابی محتوا، سئو و بهینه سازی سایت را بدانید، می توانید محتوا تولید کنید.

مخاطبان زیاد وب سایت شما کاملا رایگان است، به عنوان مثال اگر اصول سئو و تولید محتوا را بدانید می توانید با ایجاد محتوای کامل و جامع کاربران هدف را به وب سایت خود جذب کرده و آنها را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

پس همانطور که گفتیم با داشتن یک سری اطلاعات مانند تولید محتوا، سئو و بهینه سازی وب سایت و … می توانید یک کسب و کار اینترنتی پردرآمد راه اندازی کنید.

سعی کنید دانش و آگاهی خود را در زمینه بازاریابی اینترنتی بالا ببرید، بهتر است درباره کسب و کار اینترنتی بیشتر بخوانید.

5- نداشتن برنامه و هدف مشخص:

پنجمین مانع راه اندازی کسب و کار اینترنتی عدم برنامه ریزی و هدف گذاری است. یکی از مهم ترین نکاتی که بسیاری از افراد را از راه اندازی کسب و کار اینترنتی باز می دارد و یا بعد از مدتی شکست می خورند، نداشتن هدف و برنامه مشخص است.

آیا باید بررسی کنید که آینده کسب و کار شما چگونه است؟ آینده کسب و کار خود را چگونه می بینید؟ چگونه باید کسب و کار خود را تبلیغ کنید؟ چه محصولات و خدماتی برای ارائه به مخاطبان خود دارید؟ و…

متاسفانه بسیاری از مخاطبان بدون تعیین هدف و برنامه ریزی کسب و کار خود را شروع می کنند و تنها هدف این افراد رسیدن به درآمد بالا است.

البته این هدف اصلی تمام کسب و کارهای اینترنتی است که راه اندازی می شوند و مهم ترین سوال این است که چگونه می توان درآمد کسب کرد؟

کسب و کارها و وب سایت های زرد زیادی را دیده اید که درآمد اصلی آنها از طریق ترافیک آنهاست.

هرچه ترافیک بیشتری به این وب سایت ها وارد شود، درآمد آنها بیشتر می شود. به این گونه مشاغل، کسب و کارهای اینترنتی زرد می گویند.

باید مراقب باشید که هرگز به این شرکت ها مراجعه نکنید زیرا درآمد آنها ناپایدار است. شما باید برای کسب و کاری که قرار است راه اندازی کنید وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید که چه محصولات و خدماتی را می خواهید بفروشید.

اگر قصد دارید کسب و کار اینترنتی شما آینده ای روشن داشته باشد و به درآمدی پایدار و ثابت دست یابد، باید هدف گذاری و برنامه ریزی جامعی داشته باشید.

بهترین کار این است که از ابتدا یک برنامه کامل از کسب و کار خود ایجاد کنید. بهتر است تمام عناصر کسب و کار خود را بنویسید تا یک برنامه ریزی حرفه ای داشته باشید، مثلا بنویسید چه محصولات و خدماتی را به کاربران خود ارائه خواهید داد یا برنامه و تقویم محتوایی و …

اکثر کسب و کارهای اینترنتی که شکست می خورند هدف درستی را تعیین نمی کنند، شما باید اهداف بزرگی داشته باشید و آنها را تعریف کنید و بر اساس آن اهداف و برنامه ها پیش بروید.

همه چیزهایی که گفتم با ترس ارتباط مستقیم دارد. به عنوان مثال، اگر در مورد سئو و بهینه سازی وب سایت اطلاعاتی ندارید، می توانید پول خود را صرف سئو و بهینه سازی وب سایت کنید.

اما اگر اصول اولیه سئو را بدانید، در راه اندازی کسب و کارتان صرفه جویی زیادی خواهید کرد زیرا خودتان می توانید وب سایت خود را به طور کامل بهینه کنید.

یا مثلاً اگر اصول بازاریابی اینترنتی و نحوه برخورد با رقبا را ندانید، قطعاً نمی توانید به هدفی که برای خود تعیین کرده اید برسید. و باعث می شود به خود بگویید که هرگز در تجارت خود موفق نخواهید شد.

ترس طبیعی است. بهترین راه برای مبارزه و غلبه بر ترس این است که خود را باور داشته باشید. هرگز نباید اعتماد به نفس خود را از دست بدهید.

با توجه به تجربه ای که در زمینه کسب و کار اینترنتی دارم، لازم است مدیران در کسب و کار اینترنتی اعتماد به نفس داشته باشند.

نتیجه:

موانع زیادی وجود دارد که افراد را از راه اندازی و موفقیت در کسب و کار اینترنتی باز می دارد. موانع اصلی که مانع از راه اندازی کسب و کار اینترنتی یا موفقیت شما شده است در بالا ذکر شده است.

اصلا نگران نباشید، بهتر است همین الان بر ترس خود غلبه کنید و کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

راه های زیادی برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی وجود دارد. بهتر است دانش خود را در زمینه کاری افزایش دهید. افکار منفی را از ذهن خود حذف کنید یا آن ها را با افکار مثبت جایگزین کنید.

فردی با انگیزه باشید و به راه خود ادامه دهید. و بدانید که هرگز موفق نخواهید شد مگر اینکه ریسک کنید.

این مقاله را تا انتها مطالعه نکرده اید، به شما توصیه می کنم یک بار آن را به طور کامل بخوانید و اگر این مقاله را خواندید، همین الان کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را دارید پیشنهاد می کنم مقاله کسب درآمد از اینترنت رایگان را مطالعه کنید، در این مقاله به شما گفتیم که چگونه یک کسب و کار اینترنتی کاملا حرفه ای و سودآور از صفر تا صد راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید