چگونه یک فرد قابل اعتماد باشیم؟ (14 نکته در مورد چگونگی جلب اعتماد دیگران)

[ad_1]

قابلیت اطمینان کیفیتی است که همه در یک رابطه به دنبال آن هستند. اگر در جلب اعتماد دیگران حتی در کارهای کوچک ضعیف باشید، در روابط اجتماعی و کاری موفق نخواهید بود. قابل اعتماد بودن یعنی صادق بودن و در یک کلام خود بودن.

اگر می خواهید دیگران بیشتر به شما اعتماد کنند، باید تغییراتی در رویه خود ایجاد کنید، اما چگونه؟

1. شخصیت مثبت داشته باشید

آدم خوبی باش: نیت خوبی داشته باشید تا دیگران احساس کنند با یک فرد مورد اعتماد سروکار دارند. اگر می خواهید اعتماد کسب کنید، آن را با اعمال خود به دست آورید، نه با گفتارتان. رفتار و کردار شما بیشتر از کلمات درباره شما صحبت می کند.

مهربان باش: اگر به کسی قول دادی کاری را انجام دهی، پس به قولت عمل کن. صداقت یکی از نشانه های امانت است. کارها را به موقع انجام دهید. وقت شناس باشید و اگر قرار یا چیزی می گیرید، به آن پایبند باشید.

اگر با فردی در ارتباط باشید که به قول خود عمل نمی کند، علاقه خود را به قرار ملاقات با او از دست خواهید داد. عهدشکنی یکی از نشانه های بی مسئولیتی و بی اعتمادی است.

صادق و صادق باشید: تنها کاری که باید انجام دهید این است که صادق باشید. وقتی صادق باشید، دیگران می دانند که در رابطه با شما در کجا قرار دارند. گاهی اوقات کار با صداقت سخت است، اما در هر شرایطی به همان اندازه لازم است. هیچ کس دوست ندارد با کسی که وانمود می کند چیزی غیر از آن چیزی است که هست رابطه داشته باشد.

مهربان، با ملاحظه و دلسوز باشید: این باعث می شود دیگران از تعامل با شما احساس راحتی کنند. همدلی را باید با قرار دادن خود به جای دیگران و دیدن مسائل از دید آنها به دست آورد. در ارتباطات فقط به سود خود فکر نکنید.

محرمانه باشید: اگر کسی شخصاً چیزی به شما گفته است، پس به شما اعتماد کرده است. هرگز این اعتماد را از دست نده وقتی دیگران بدانند که شما بر اصول اخلاقی خود پایبند هستید و شخصیت آنها در برخورد با شما حفظ می شود، شما را دوست خواهند داشت. هیچ چیز بهتر از این نیست که بدانید آنها می توانند خودشان در مقابل شما باشند.

دوست خوبی باشید: به دنبال شایعات نباشید و با افرادی که به اندازه شما باز و قابل اعتماد هستند دوست شوید. در دوستی از یکدیگر حمایت کنید.

“کیفیت” دوستی مانند هر چیز دیگری در زندگی مهمتر از کمیت آن است. در حالی که دوستی با همه یک ویژگی رفتاری خوب است. داشتن دوستان کم اما صمیمی بهتر از ارتباط زیاد با افرادی است که هیچ شباهتی در رفتار با شما ندارند و چیزی به شما اضافه نمی کنند.

2. از رفتار منفی دوری کنید

دروغ نگو: گاهی اوقات دروغ تنها راه حل به نظر می رسد. با این حال، در نهایت حقیقت همچنان پیش روی شماست و بهتر است قبل از دروغگویی به عواقب آن فکر کنید. از وسوسه پنهان کردن چیزها به نفع خود دوری کنید. حقیقت همیشه دیر یا زود آشکار می شود. این را به خاطر بسپار.

مارک تواین نقل قول هوشمندانه ای دارد:
“اگر همیشه حقیقت را بگویید، لازم نیست چیزی را به خاطر بسپارید.”
این باعث می شود که زندگی ساده تر و شادتری داشته باشید.

از شایعات، تهمت و متلک پرهیز کنید: هیچ یک از این ویژگی ها ویژگی یک فرد قابل اعتماد نیست. هرگز به خود اجازه ندهید که در بازی کلمات چینی بیفتید و شایعات بی اساس در مورد دیگران پخش کنید. زندگی ارزشمندتر از این است که وقت خود را صرف این سؤالات و سؤال کردن کنید. همیشه به خود یادآوری کنید که وظیفه شما قضاوت نیست و به خود حق ندهید نظر خود را در مورد کسی بیان کنید.

با افراد مشکل دار ارتباط برقرار نکنید: قاعده این است که هرکس با همنوع خود ارتباط برقرار کند. هنگامی که با افراد بدخواه که عادت به تهمت و تهمت بی ملاحظه دارند معاشرت می کنید، در نظر دیگران نیز به عنوان یک مزاحم و شایعه ساز شناخته می شوید. مسلم است که دیگران علاقه ای به بودن در کنار شما نخواهند داشت.

اگر ترک این عادت برایتان دشوار است، به این فکر کنید که فردی که به ناعادلانه صحبت می کنید چه احساسی خواهد داشت. همچنین به غیبت‌کنندگان بگویید که چیزی برای به اشتراک گذاشتن با آنها ندارید.

در صورت لزوم عذرخواهی کنید: در صورت لزوم به دیگران بگویید که از اشتباهی که مرتکب شده اید متاسف هستید. بسته به موقعیت، ممکن است لازم باشد توضیح دهید که چرا کاری را انجام دادید. اما در برخی موارد کافی است عذرخواهی کنید و اشتباه را بپذیرید و هر کاری که می توانید انجام دهید تا اوضاع درست شود.

یک رابطه بلندمدت را دنبال کنید، نه مزایای کوتاه مدت: تظاهر به چیزی که در مقابل فردی که برای شما ارزش زیادی دارد، نیستید، دردسرهای زیادی در آینده به همراه خواهد داشت. دیگران هرگز بیشتر از زمانی که شما “خودتان” هستید تحت تأثیر قرار نمی گیرند.

3. قابل اعتماد باشید

بدانید که قابلیت اطمینان یک سفر است، نه یک مقصد: جلب اعتماد دیگران زمان می برد، اما این اتفاق خواهد افتاد. امانت داری الگویی از رفتار است که باید در طول زندگی به آن پایبند باشید.

قابلیت اطمینان یک دارایی ارزشمند است: وقتی دیگران بدانند، بتوانند به سخنان شما اعتماد کنند و شما برای آنها فردی محترم و صادق باشید، فرصت های بیشتری برای دوستی و همکاری خواهید داشت.

قوی باش: این مهم است که همیشه به خود یادآوری کنید که زندگی یک مسابقه محبوبیت نیست. گاهی اوقات مردم برای صداقت ارزش قائل نیستند و نمی خواهند به شایعات گوش دهند. آنها را به حال خود رها کنید. هر انسانی باید درک کند که برای زندگی خود ارزش بیشتری قائل است.

به خودت ایمان داشته باش: خودت را باور کن خودت را دوست داشته باش تا اعتماد و عشق درونی را با قدرت و حسن نیت بیشتری به دیگران ابراز کنی.

دانستن اینکه برای کامل بودن نیازی به تایید دیگران ندارید به شما کمک می کند اعتماد به نفس داشته باشید. زیرا برای اینکه احساس خوبی داشته باشید، تظاهر به چیزی که نیستید ندارید، خود واقعی خود را نشان می دهید.

نتایجی که اظهار شده

  • برای همه افراد قابل اعتمادی باشید، نه فقط برای نزدیکترین و عزیزترین افراد زندگی
  • معاشرت با دوستان خوب شما را ترغیب می کند که فرد بهتری شوید.
  • اعتمادسازی یک شبه اتفاق نمی افتد.
  • اگر کاری برای شما انجام داده تا به دیگران کمک کند، آن کار را انجام دهید، البته برای جلب اعتماد و توجیه خود این کار را نکنید.
  • قابل اعتماد بودن لازمه ارتباط موثر با دیگران است. بدون ایجاد اعتماد، نمی توانید روابط طولانی مدت با دیگران برقرار کنید.
  • با دیگران همانطور رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود. آرام، مودب و مهربان باشید. مطمئن باشید دیگران تحت تاثیر رفتار شما قرار می گیرند.
  • یک نیمه حقیقت در واقع یک دروغ کامل است. حذف و حذف بخشی از واقعیت عین دروغگویی است اما به شکلی دیگر.
  • سال ها طول می کشد تا اعتماد دیگران را به دست آوریم، اما می توان با یک اشتباه در مدت زمان کوتاهی به طور کامل از بین رفت. قبل از تصمیم گیری عجولانه خوب فکر کنید.
  • اجازه نده کسی به شما بگوید که کی هستید یا می توانید باشید.

منبع: مدیر خلاق

ادامه مطلب

[ad_2]