کاهش رشد مشترکین سرویس‌های استریمینگ

کاهش رشد مشترکین سرویس‌های استریمینگ


رشد مشترکین سرویس‌های استریمینگ در سال گذشته به نصف کاهش یافته است، نشانه‌ای از پایان رونق این صنعت در بازار کلیدی.

در سال گذشته، رشد تعداد مشترکین سرویس‌های استریمینگ در ایالات متحده به 10.1 درصد رسید که نصف رشد سال 2022 است. این داده‌ها، که توسط شرکت تحقیقاتی آنتنا ارائه شده، نشان می‌دهد که دوران رونق این صنعت در بازار مهمی چون ایالات متحده به پایان رسیده است. با این حال، رشد کلی در چهار سال گذشته بیش از دو برابر شده و نشان‌دهنده روند ثابت بازگشت مشترکین است.

شرکت‌های بزرگی مانند نتفلیکس، پیکاک متعلق به کامکست و پارامونت پلاس از پارامونت گلوبال، بیشترین رشد را با مجموع 242.9 میلیون اشتراک در پایان سال 2023 به خود اختصاص داده‌اند.

با توجه به گزارش آنتنا، صنعت استریمینگ وارد مرحله جدیدی از واقع‌بینی شده است. شرکت‌ها از تمرکز شدید بر جذب مشترک به سمت مدیریت مشترکین حرکت کرده‌اند. در ابتدای رونق استریمینگ، شرکت‌ها بر تولید محتوای گسترده برای جذب و نگهداری مشترکین تمرکز کرده بودند. مشترکین نیز در دوران همه‌گیری، با بسته بودن سینماها، به سرویس‌های استریمینگ روی آورده بودند.

اما پس از آن و با توجه به اعتصاب‌های دوگانه هالیوود در سال گذشته، شرکت‌ها در پی نگه داشتن هزینه‌های تولید محتوا در حد پایین و همزمان افزایش درآمد از طریق پیشنهادات تبلیغاتی بوده‌اند. این تغییر رویکرد نشان‌دهنده تلاش برای سازگاری با شرایط جدید بازار و حفظ پایداری در صنعت استریمینگ است.

منتخب کاربران