گوگل در اواخر سال جاری پینگ نقشه سایت را منسوخ خواهد کرد.

گوگل در اواخر سال جاری پینگ نقشه سایت را منسوخ خواهد کرد.


گوگل پشتیبانی پینگ نقشه سایت را منسوخ خواهد کرد و نقطه پایانی تا پایان سال جاری قطع خواهد شد. گوگل اعلام کرده است که نقطه پایانی پینگ نقشه سایت را منسوخ می کند. این بدان معنی است که درخواست های پینگ HTTP منجر به خطای 404 می شود.

پینگ نقشه سایت چیست؟

گوگل گفت که پروتکل نقشه سایت یک روش REST تایید نشده برای ارسال نقشه سایت به موتورهای جستجو تعریف می کند. این یک روش “پینگ” یا اطلاع دادن به موتورهای جستجو است که نقشه سایت به روز شده است.

چرا گوگل پشتیبانی خود را قطع می کند؟

گوگل گفت که “مطالعات داخلی” آن و همچنین “موتورهای جستجوی دیگر مانند بینگ” می گویند که “در این مرحله، این ارسال های نقشه سایت تایید نشده برای خزیدن سایت ها چندان مفید نیستند.” گوگل گفت: “اکثریت قریب به اتفاق ارسالی ها منجر به اسپم می شود.”

چه جایگزین هایی برای پینگ کردن نقشه سایت وجود دارد؟

گوگل گفت هنوز هم می توانید نقشه های سایت خود را از طریق کنسول جستجوی گوگل و همچنین فایل های robots.txt ارسال کنید. گوگل همچنین می گوید که زمانی که مطمئن هستید که تاریخی که مشخص می کنید، زمانی است که صفحه واقعاً تغییر کرده است، باید از عنصر lastmod نیز در فایل نقشه سایت خود استفاده کنید.

گوگل اضافه کرد: «اگر CMS شما مقدار کمی از متن را در نوار کناری یا پاورقی تغییر می‌دهد، نیازی به به‌روزرسانی مقدار lastmod در آن صفحه ندارید». با این حال، اگر متن اصلی را تغییر داده اید، داده های ساختاری را اضافه یا تغییر داده اید، یا برخی از پیوندها را به روز کرده اید، مقدار lastmod را به روز کنید.

گوگل هنوز از تغییرات فرکانس یا عناصر اولویت برای نقشه های سایت استفاده نمی کند.

مفاهیم سئو این کار

گوگل گفت: “هر کد یا افزونه موجود که از این نقطه پایانی استفاده می کند، برای جستجوی گوگل مشکلی ایجاد نمی کند. شما نیازی به ایجاد هیچ تغییری ندارید (اما استفاده از نقطه پایانی نیز کمکی نخواهد کرد).

ممکن است محتوای شما بدون پشتیبانی پینگ کمی کندتر دانلود شود یا نه، اما گوگل اهمیتی نمی دهد.

چرا ما اهمیت می دهیم؟

این فقط یک پیش‌بینی است که پشتیبانی از نقشه سایت پینگ اواخر امسال حذف خواهد شد. بنابراین اگر کد سفارشی دارید یا از CMS استفاده می‌کنید که با این به‌روزرسانی‌ها به گوگل پینگ می‌کند، ممکن است تصمیم بگیرید که این پینگ‌ها را در اواخر سال جاری حذف کنید. همچنین می‌خواهید مطمئن شوید که داده‌های lastmod شما دقیق و مفید هستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید