گوگل هشدار داد: مایکروسافت به دنبال انحصار در بازار ابری

گوگل هشدار داد: مایکروسافت به دنبال انحصار در بازار ابری


گوگل انتقادات خود نسبت به رویکردهای مایکروسافت در زمینه ابر کامپیوتینگ را افزایش داده و هشدار می‌دهد که رقیب، به دنبال ایجاد انحصاری است که می‌تواند به توسعه فناوری‌های نوظهور آسیب بزند.

گوگل، زیر مجموعه آلفابت، روز دوشنبه انتقادات خود از عملکردهای مایکروسافت در حوزه ابر کامپیوتینگ را تشدید کرد و اعلام داشت که این شرکت در پی ایجاد انحصاری است که می‌تواند بر رشد فناوری‌های نوین مانند هوش مصنوعی تولیدی آسیب بزند. در حالی که مایکروسافت و آمازون به خاطر قدرت بازاری‌شان در حوزه ابر کامپیوتینگ، در بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده تحت نظر قرار گرفته‌اند، گوگل در رتبه‌ای دورتر از این دو رهبر قرار دارد.

آمیت زاوری، معاون گوگل کلود، در مصاحبه‌ای اظهار داشت که نگرانی‌هایی در مورد تمایل مایکروسافت برای تکرار رویه‌های انحصارگرایانه‌ای که در دهه‌های گذشته در نرم‌افزارهای محلی داشته، اکنون در حال گسترش به بخش ابری است.

زاوری همچنین تاکید کرد که مایکروسافت با ایجاد یک “باغ وحشی” که تماما تحت کنترل و مالکیت خود این شرکت است، مشتریان را وادار به استفاده انحصاری از خدمات خود می‌کند، و این امر می‌تواند به مشکلات و مسائل بلندمدت حتی در فناوری‌های نسل بعدی مانند هوش مصنوعی منجر شود.

مایکروسافت در پاسخ به این انتقادات، اعلام کرد که رقابت بین عرضه‌کنندگان ابری همچنان سالم باقی مانده است. این شرکت همچنین اعلام کرده است که با شنیدن و کار بر روی نگرانی‌های ارائه‌دهندگان ابری مستقل به طور سازنده، شرایط لایسنس‌دهی خود را تغییر داده است تا فرصت‌های بیشتری را برای آن‌ها فراهم آورد.

منتخب کاربران