10 اصل مهم طراحی UI با فتوشاپ که هر طراح باید بداند

10 اصل مهم طراحی UI با فتوشاپ که هر طراح باید بداند

[ad_1]

به طور کلی، طراحی رابط کاربری (UI) به ایجاد یک رابط برای تعامل کاربران یک وب سایت یا برنامه کمک می کند. در mockplus نیز به این موضوع اشاره شده است. طراحی UI بخش بسیار مهمی از فرآیند طراحی رابط کاربری است که طراحان هنگام استفاده از فتوشاپ باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. اصول و قواعد خاص خود را دارد و در صورت عدم انجام صحیح می تواند اعتماد مشتریان وفادار به برند را تهدید کند. با ما همراه باشید تا در مورد طراحی UI با فتوشاپ بیشتر صحبت کنیم. در سری مقالات آموزش ui ux با مروری بر 10 اصل در مورد طراحی رابط کاربری بحث خواهیم کرد نحوه طراحی رابط کاربری ux work با فتوشاپ.

در ابتدای راه چطوری؟ آموزش طراحی رابط کاربری آیا خواندن مقاله چگونگی تبدیل شدن به یک کارگر رابط کاربری ماهر و خلاق را به شما توصیه می کنیم؟ ما می دهیم

اصول طراحی رابط کاربری چیست؟

با ما همراه باشید تا 10 اصل طراحی رابط کاربری (ui) با فتوشاپ را بررسی کنیم:

اولین اصل طراحی رابط کاربری با فتوشاپ وضوح است.

هنگام طراحی یک رابط کاربری موثر و ساده در فتوشاپ، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید وضوح است. در وب سایتی که طراحی آن از وضوح خوبی برخوردار است، کاربر می تواند عناصر ایستا و تعاملی را در یک نگاه تشخیص دهد و اتفاقات بعدی را پیش بینی کند. در عین حال اطمینان می دهد که اطلاعات به طور دقیق به کاربر منتقل می شود و از خطای کاربر جلوگیری می کند. در یک کلام، وضوح اساسی ترین اصل طراحی است که تجربه کاربری کاملی را امکان پذیر می کند.

اصل دوم طراحی کاربر محور است.

طراحی کاربر محور به معنای ایجاد محصولاتی است که کاربر دوست دارد. چرا؟ زیرا کاربر کسی است که با محصول شما تعامل خواهد داشت و شما به عنوان یک طراح باید مخاطبان هدف خود را بشناسید. قبل از شروع طراحی رابط کاربری با فتوشاپ، ابتدا یک تحقیق کامل در مورد نیازها، خواسته ها و رفتارهای کاربر انجام دهید تا نتیجه نهایی دقیقاً مطابق با ایده آل های مخاطب باشد.

اصل سوم توجه به سادگی طراحی رابط کاربری است

طرح های به هم ریخته و نامرتب ممکن است در نگاه اول جذاب به نظر برسند، اما اگر کاربر به راحتی نمی تواند آنچه را که می خواهد پیدا کند و مجبور است چندین بار صفحه را برای یک گزینه کوچک (مانند گزینه ورود به سیستم) اسکرول کند، ارزشش را ندارد. با این وب سایت یا برنامه مرتبط نیست. بنابراین هنگام طراحی رابط کاربری، تفاوت عادات و توانایی های کاربران مختلف را در نظر داشته باشید. سادگی بهترین راه ممکن برای جذب کاربران با توانایی های مختلف است. این نکته را به خاطر بسپارید.

اصل چهارم، ثبات و یکپارچگی اصل چهارم طراحی رابط کاربری با فتوشاپ

طراحی سازگار تاثیر خوبی در ذهن کاربر به جا می گذارد. ناوبری یکپارچه سایت کاربر را راهنمایی می کند تا اطلاعات مورد نظر خود را در سریع ترین زمان ممکن پیدا کند و عملکرد یکپارچه ویژگی های محصول را بلافاصله در اختیار کاربر قرار می دهد. طبیعتاً در طرف دیگر ماجرا، عدم ثبات و یکپارچگی کاربر را گمراه می کند و تجربه کاربری ضعیفی را برای او ایجاد می کند. بنابراین هنگام طراحی، ثبات و یکپارچگی را فراموش نکنید.

اصل پنجم توجه به سلسله مراتب اهمیت در مراحل طراحی رابط کاربری با فتوشاپ

سلسله مراتب بصری یکی دیگر از اصول اساسی طراحی رابط کاربری به خصوص برای صفحات وب است. اگر همه محتوا و عناصر در سراسر صفحه به یک اندازه مهم باشند، چنین رابط کاربری نه تنها جذاب به نظر نمی رسد، بلکه درهم و برهم نیز به نظر می رسد. به یاد داشته باشید که درجات مختلفی از اهمیت را به عناصر صفحه در طول طراحی اختصاص دهید.

  • به اطلاعات کلیدی وزن بصری بیشتری بدهید.
  • عناصر ثانویه همیشه باید در رتبه دوم قرار گیرند. نه جسورتر و مهمتر از اطلاعات اصلی و نه بی اهمیت تر از عناصر درجه سه.
  • اقلامی که در دسته سوم قرار می گیرند نیاز به توجه خاصی ندارند.

اصل ششم، طراحی رابط کاربری با فتوشاپ، خوانایی

خوانایی بسیار مهم است. اگر محتوای صفحه واضح و قابل فهم نباشد، کاربران حتی به خود زحمت خواندن آن را نمی دهند. بنابراین همیشه هنگام طراحی رابط کاربری با فتوشاپ، خوانایی محتوا را در اولویت قرار دهید و به دنبال سبک های رابط کاربری باشید تا در پایان کار، مخاطب نتواند نتیجه طراحی را نادیده بگیرد.

عوامل زیادی بر خوانایی یک رابط کاربری تأثیر می گذارد، از جمله رنگ پس زمینه، سلسله مراتب، فضای سفید، پس زمینه، تایپوگرافی و غیره. اما انتخاب فونت پررنگ مهمترین آنهاست. یک طراح باید آنقدر تجربه داشته باشد که بداند از چه فونتی برای طراحی با هدف خاص استفاده کند.

اصل هفتم، اهمیت رنگ ها را نادیده نگیرید

رنگ یک صفحه می تواند با کاربر صحبت کند و صدای آن، اگر بلندتر از سایر عناصر طراحی نباشد، کوتاهتر نیست. از ترکیب رنگ های معقول در طراحی رابط کاربری استفاده کنید. به عنوان یک طراح، هنگام طراحی رابط کاربری با فتوشاپ، از شما انتظار می رود رنگ هایی را انتخاب کنید که هویت یک برند تجاری را منعکس می کند و مصرف کنندگان را مشتاق خرید از آن برند می کند.

اصل هشتم انعطاف پذیری اصل هشتم طراحی رابط کاربری با فتوشاپ

طرحی بسازید که در همه شرایط خوب به نظر برسد. به روش‌های طراحی سنتی که پاسخگوتر هستند و عناصر کمتری را در گوشه‌های صفحه نمایش می‌دهند تکیه کنید. به عنوان یک طراح، باید به همه موقعیت های محتوای ممکن و انواع دستگاه ها و وضوح فکر می کردید.

اصل نهم طراحی رابط کاربری گرافیکی، امکان ثبت بازخورد

یکی از ساده ترین راه ها برای برقراری ارتباط با کاربر، ارائه بازخورد به موقع و مرتبط با محتوا است. از تجربه و مهارت خود استفاده کنید و توانایی ارائه بازخورد بصری و صوتی را به طرح اضافه کنید. بازخورد صوتی یک گزینه جالب برای زمانی است که مشکل باید به کاربر اطلاع داده شود. البته فراموش نکنید که به کاربران این امکان را بدهید که بازخورد صوتی را غیرفعال کنند.

اصل دهم، کاربر را بدون پاسخ رها نکنید

هر زمان که کاربر عملیاتی را در صفحه انجام می دهد، رابط کاربری باید مطابق با آن عملیات به کاربر پاسخ دهد. هرگز کاربر را مجبور نکنید مدت طولانی برای پاسخ منتظر بماند. این یکی از مهمترین اصول طراحی است. انتظار، ناامیدی و ناامیدی را به وجود می آورد. به عنوان یک طراح باهوش، به کاربر اجازه دهید تا بداند چه مدت باید برای نتیجه منتظر بماند و ترجیحاً او را با شمارش معکوس سرگرم کند.

آخرین کلمه

پس از تمام مواردی که در این مقاله به عنوان اصول و مبانی طراحی UI با فتوشاپ ذکر شد، به این نتیجه می رسیم که طراحی UI زمانی موفق است که کاربر مایل به استفاده از آن باشد. در این مقاله مهم ترین اصولی را که به عنوان یک طراح وب در طراحی رابط کاربری باید به آن توجه کنید تا کاربر پسند شود را بررسی کرده ایم. اگر اصل دیگری را می دانید، تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

[ad_2]