1401 چند ساله است؟ + فرمول محاسبه و جدول

1401 چند ساله است؟  + فرمول محاسبه و جدول


علاوه بر مبلغ عیدی و حقوق موضوع سال 1401 این نیز یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد در مورد آن سوال دارند. که اصلا محاسبه سالهای 1401 این سوالی است که در این مقاله به آن پاسخ داده ایم. بنابراین اگر می خواهید بدانید که سال پایه 1401 تا پایان این مقاله چه مدت با نورا خواهید بود؟ همچنین برای درک بهتر، جدول سالهای 1401 قرار داده ایم که می توانید ببینید.

سال ها چیست؟

سال ها یکی از موضوعات مهم حسابداری است که باید در محاسبه جریان های نقدی سازمان در نظر گرفت. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که حقوق سالانه مبلغی است که در پایان قرارداد به کارکنان و کارگران پرداخت می شود (تکمیل کار شما در شرکت، سازمان، کارگاه و …)؛ به دو صورت قابل پرداخت است:

  1. وقتی خداحافظی می کنید و همکاری خود را با مکانی که در آن کار می کنید خاتمه می دهید
  2. پرداخت سالانه (در پایان هر سال)

سنوات خاتمه قرارداد کار غرامت اجباری بوده و کارفرما موظف به پرداخت آن می باشد که تعداد سنوات سال 1401 معادل آخرین پایه حقوق دریافتی کارگر یا کارمند می باشد. با این توضیح اکنون می توان به محاسبه سال های 1401 پرداخت.

تعریف مبنای سنوات در قانون اداره کار

طبق قانون وزارت کار کلیه کارگاه هایی که مشمول قانون کار هستند و دارای نیروی کار هستند موظفند یک سال کاری (معادل 60 روز مرخصی و پاداش) به کارکنان خود پرداخت کنند.

مبلغ پرداختی به کارگران نباید از دستمزد 90 روزه آنها بیشتر باشد و پرداخت آنها باید در این محدوده باشد.

طبق ماده ۲۱ قانون کار، مبلغی معادل آخرین حقوق دریافتی کارگر باید با محاسبه فرمول ثابتی مانند سنوات، مزایای پایان خدمت، پرداخت مدت خدمت و مزایای پایان کار به کارگر پرداخت شود و این مبلغ باید توسط کارفرما به کارگر پرداخت شود.

تعریف ماده 21 قانون کار برای سنوات پایه

چرا به برخی افراد پایه سنی داده نمی شود؟

گاهی گفته می شود که اگر مثلاً کارگر کار را ترک کند حق سنوات نخواهد داشت که اصلاً درست نیست.

پایه کارآموزی یکی از مزایای اجباری است در هر صورت کارفرما باید آن را به کارگر پرداخت کند. پس از پایان کار و یا در صورت خاتمه قرارداد کار، حق سنوات به کارگران پرداخت می شود و حتی افرادی که کمتر از یک سال کار کرده اند، به نسبت کارشان از این حق برخوردارند.

آیا مبنای سنوات به کمتر از یک سال (12 ماه) اختصاص دارد؟

بسیاری از کارگران و کارمندانی که کمتر از یک سال در یک شرکت کار کرده اند (با وجود قرارداد) از خود این سوال را می پرسند که آیا حق سابقه کار دارند یا خیر؟

همانطور که در قسمت قبل گفتیم پرداخت سنوات توسط کارفرما الزامی است و بنابراین در پاسخ به اینکه آیا آیا مستمری کمتر از 12 ماه تعلق می گیرد؟ باید بگوییم بله؛ در هر صورت و در هر دوره کاری کارفرما موظف به پرداخت سنوات می باشد.

1401 چند ساله است؟

علاوه بر افزایش دستمزد کارگران در سال 1402، مسئله سال های 1401 نیز دغدغه بسیاری از کارگران و کارمندان بود. در واقع، سنوات برای هر فرد می تواند متفاوت باشد زیرا بر اساس حقوق محاسبه می شود. بنابراین باید خودتان این مقدار را محاسبه کنید، اما چگونه؟

برای محاسبه 1401 سال اول باید حقوق پایه یک نفر را در تعداد روزهای کاری سال ضرب کرد و عدد حاصل را بر 365 تقسیم کرد که تعداد روزهای سال 1401 است.

روش محاسبه سال از 1401

عدد به دست آمده در این مرحله تعداد سالهای خدمت در پایان سال 1401 می باشد. حال اگر فردی سنوات مازاد در سنوات گذشته داشته باشد، میزان سنوات سنوات قبل وی نیز محاسبه و از سال 1401 به میزان سنوات اضافه می شود و به عنوان سنوات پایان خدمت فرد پرداخت می شود.

سال دقیقا 365 روز ÷ 30 × تعداد روزهای کاری در سال × (حقوق پایه روزانه + پایه سنوات روزانه + مزایای استخدام روزانه)
جدول نحوه محاسبه سالهای پس از 1401

بررسی جدول سالهای 1401

در جدول زیر می توانید قسمت به قسمت حق سنوات و حقوق پایه را مشاهده کنید.

حقوق پایه سال پایه حق مسکن بن کارگری کل حقوق و درآمد شناسه 1402 سال دقیقا
41,797,500 2,100,000 6,500,000 8,500,000 58,897,500 87,795,000 43,897,500
جدول پایه سال 1401

تفاوت بین حق مستمری و پایه مستمری چیست؟

در جدول بالا یک ستون عدد اصلی سال ها و یک ستون سمت راست سال ها است، شاید گیج شده باشید که این دو یکسان نیستند؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که این دو معنای یکسانی دارند، اما واقعاً اینطور نیست. در زیر می توانید تعریف هر یک از آنها را مشاهده کنید:

برای اینکه بفهمیم مبنای سنوات چیست، باید آن را با قانون مستمری مقایسه کنیم. زمان خدمت به عنوان پاداش با ترک آن دسته از کارگرانی که یک سال سابقه خدمت دارند داده می شود. با این حال، پایه سنوات برای مغازه هایی است که دارای طرح طبقه بندی مشاغل هستند که در آن پایه سنوات به حداقل دستمزد آنها اضافه می شود. «پایه سنی» را می‌توان قسمت حفاظتی پایه مزد دانست که معمولاً برای جبران حداقل دستمزد توسط شورای عالی کار تصویب و ابلاغ می‌شود.

تعریف مستمری پایه و حق دیه (تفاوت آنها):

  • مستمری در پایان استخدام پاداش است و به کارگرانی تعلق می گیرد که تجربه کار در کارگاه را داشته باشند.
  • چه یک ماه یا 12 ماه سابقه کار داشته باشید، واجد شرایط برای تجربه کار خواهید بود. (اگر یک ماه باشد دوازدهم و اگر دوازده ماه باشد کل حساب می شود).
  • پایه مستمری به صورت ماهانه پرداخت می شود اما حق سنوات در پایان قرارداد پرداخت می شود.
  • حق سنوات از پرداخت بیمه و مالیات معاف است، اما پایه مستمری شامل پرداخت بیمه و مالیات است.

سخن پایانی در مورد سالهای پس از 1401

محاسبه سالهای 1401 یا سالهای قبل از آن، به دقت نیاز دارد، و آنچه شما با انگشتان خود محاسبه می کنید ممکن است با آنچه حسابداران محاسبه می کنند متفاوت باشد. به همین دلیل به هر سایتی که مراجعه کنید نظر مشخص و مشخصی در مورد محاسبه سنوات ندارند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که با منابع انسانی یا حسابداران شرکت تماس بگیرید. اگرچه در نهایت در فیش پرداخت مبلغ حق سنوات، پایه مستمری و غیره وجود دارد. ریال به ریال فهرست شده اند.

اگر سوالی در مورد حق وجود دارد سال 1401 شما می توانید سوال خود را در قسمت نظرات بپرسید تا ما به شما پاسخ دهیم.

آنچه در این صفحه می خوانید:
  • ir/محاسبه-پول-1402/
  • ir/calculation-money-1402/#:~:text=برای محاسبه سال 1401 اولین سال 1401 است، تقسیم &text=عددی که در این مرحله از 1401 فرد است.
  • محاسبه سالهای 1401