2 نکته طلایی برای انتخاب بهترین مشاوره مالیات+ویژگی‌ها| نورا

2 نکته طلایی برای انتخاب بهترین مشاوره مالیات+ویژگی‌ها| نورا

[ad_1]

در کشورهای پیشرفته‌ی جهان، قوانین مالیاتی دقیق و هوشمندانه‌ای وضع شده است تا اخذ مالیات از شهروندان به صورت صحیحی صورت گیرد، در ایران نیز چنین قوانینی وجود دارد.

بنابراین این سوال که مشاوره مالیاتی چیست و به چه طریق می‌تواند به ما کمک کند می‌خواهد به همین موضوع پاسخ دهد که چرا باید به این قوانین اشراف داشته باشیم. حتما شما هم قبول دارید که «قانون» موضوعی خشک و حوصله سر بر است، حتی بسیاری از وکلا هم که می‌خواهند از این قوانین در آیین‌های دادرسی استفاده کنند، به دلیل فرار بودن و پیچیده بودن برخی قوانین به ویژه با آن ادبیات خاصی که در متن قوانین حاکم است، یک بار قوانین را مرور می‌کنند.

افرادی که با چنین مسائلی درگیرند می‌توانند از طریق فرآیند مشاوره مالیاتی اوضاع را تحت کنترل قرار دهند. در این فرآیند، شخص نیازمند مشاوره می‌تواند مسئله خود را به روش‌های گوناگون با کارشناسان و خبرگان این مسئله در میان گذاشته و با اخذ نظر این افراد به گونه‌ای اقدام کند تا چالش‌های پیش آمده را بدون ضرر و زیان پشت سر بگذارند.

مشاوره مالیاتی می‌تواند به‌صورت مقطعی یا دائمی صورت گیرد. برخی افراد یا سازمان‌ها بنابر اقتضای سازمان و پیش آمد مسائل مقطعی در زمینه مسائل مالیاتی، برای حل و فصل پرونده‌ای نیاز به مشورت با یک خبره در خصوص این مسائل دارند.

در شرایط دیگر به خصوص برای سازمان‌های بزرگ مقیاس، هولدینگ‌ها یا افرادی که با مسائل مالی و مالیاتی گسترده و متنوعی روبرو هستند، در کنار وکیل دائمی، مشاور مالیاتی دائمی نیز دارند. این افراد و سازمان‌ها عموما امور مالیاتی خود را با قراردادهای طولانی مدت به مشاور یا شرکت‌های مشاوره معتبر و قابل اعتمادی می‌سپارند تا از بروز چالش‌های مالیاتی آتی جلوگیری نمایند.

[ad_2]