8 حرفه پردرآمد دنیا

8 حرفه پردرآمد دنیا

[ad_1]

بدون شک درآمد بالا یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب شغل است، بنابراین امروز شما را با هشت حرفه پردرآمد دنیا آشنا می کنیم.

انگیزه شما برای کار چیست؟

انگیزه های کاری به دو دسته تقسیم می شوند: 1- انگیزه های بیرونی 2- انگیزه های درونی

انگیزه درونی مهمتر است یا بیرونی؟

در پاسخ به این سوال باید بدانیم که در کوتاه مدت انگیزه های بیرونی اهمیت بیشتری پیدا می کنند مثلا دریافت پاداش برای کاری که برای ما سخت است باعث می شود برخلاف میل خود به خوبی و به طور کامل از عهده این کار برآییم.

اما برای مشاغل مادام العمر و طولانی مدت، انگیزه درونی بسیار مهمتر است و باعث رشد و پیشرفت شما می شود. درآمد یک عامل خارجی در نظر گرفته می شود، بنابراین شما نمی توانید تمام هدف و انگیزه خود را در درازمدت روی درآمد سرمایه گذاری کنید.

بلکه باید علاقه و توانایی های شما با این شغل مطابقت داشته باشد تا بتوانید در این مشاغل به درآمد و موفقیت بالایی برسید.

1- طراح مد

امروزه طراحی و ارائه طرح های جدید و متنوع و رقابت در عرصه لباس و زیبایی مد کاری است که طراحان لباس انجام می دهند. اگر فردی بتواند خود را به شرکت های معتبر در زمینه مد ثابت کند و فرصت همکاری با آنها را پیدا کند، می تواند از آینده شغلی و درآمد بالای خود مطمئن باشد.

2- رادیولوژیست

رادیولوژیست ها از اشعه برای گرفتن عکس از قسمت های مختلف بدن استفاده می کنند. علاوه بر این، این متخصصان می توانند با استفاده از پرتو که به آن پرتودرمانی می گویند، بیماری های خاصی مانند سرطان را درمان کنند.

رادیولوژی شغل بسیار خطرناکی است. قرار گرفتن در معرض تشعشعات قوی روزانه برای ساعات طولانی خطر ابتلا به سرطان را در این متخصصان افزایش می دهد و به همین دلیل این شغل یکی از پردرآمدترین شغل ها در جهان است.

3- پزشک ورزش

یک پزشک ورزش مسئول مراقبت از آسیب های ورزشکاران است. آسیب های وارده به ورزشکاران حرفه ای به طور کلی با آسیب دیدگی افراد عادی متفاوت است. پزشک ورزش باید این آسیب ها را به گونه ای درمان کند که ورزشکار پس از بهبودی بتواند به مسابقات بازگردد.

این شغل درآمد بسیار بالایی به همراه دارد و اگر توانایی های خود را ثابت کند و در حرفه خود به شهرت برسد می تواند در تیم های بزرگ ورزشی فعالیت کند و درآمد بسیار بالایی داشته باشد.

4- توسعه وب

توسعه دهنده وب شخصی است که وب سایت طراحی می کند و در واقع نوعی برنامه نویس است که با زبان های توسعه وب کار می کند.

شغل جذابی است که سختی زیادی ایجاد نمی کند و توسعه دهندگان وب با توجه به دانش و مهارتی که دارند دستمزد بسیار خوبی می گیرند. این شغل تمامی مزایای برنامه نویسی و توسعه نرم افزارها و اپلیکیشن ها را دارد.

5-مهندس مکانیک

جالب است بدانید که یک مهندس مکانیک می تواند به طور متوسط ​​سالانه 100 هزار دلار آمریکا درآمد داشته باشد. مهندسی مکانیک می تواند یک کار عالی باشد و شما می توانید دستگاه های مکانیکی جدیدی را با علم مهندسی مکانیک ایجاد و ثبت اختراع کنید. به علاوه این رشته بازار کار و درآمد بسیار بالایی در کشورهای ثروتمند آمریکا، کانادا، آلمان و استرالیا دارد.

6- متخصص زنان و زایمان

این متخصصان به مسائل مهم و حیاتی مانند زایمان، سقط جنین، ناباروری و بیماری های بسیار پیچیده و حساس دستگاه تناسلی زنان می پردازند و برای چنین کارهای سختی دستمزد بالایی دریافت می کنند.

این کار می تواند به بسیاری از انگیزه های درونی نیز مرتبط باشد. کمک به تولد نوزاد، کمک به مادر شدن مادر و درمان بسیاری از مشکلات سلامتی و جنسی زنان و زوجین، انگیزه بزرگی برای رشد و پیشرفت در کار است. انگیزه بیرونی درآمد حدود 200 هزار دلار در سال است.

7- مهندسی نفت

مهندسی نفت با طراحی و توسعه روش های مختلف استخراج نفت و گاز محبوس شده در زیر سطح زمین خدمات بزرگی را به کشور ارائه می کند. این شغل تنها در سال 2020 حدود 21 درصد رشد داشته است و میانگین حقوق سالانه یک مهندس نفت بیش از 40000 دلار است.

8- آخرین شغل سودآور: تامین سرمایه

کسانی که در زمینه تأمین سرمایه فعالیت می کنند به افراد یا نهادهای دولتی یا خصوصی کمک می کنند تا با پذیره نویسی در سهام شرکت ها مشارکت کنند. این شغل بسیار استرس زا است، اما یکی از پردرآمدترین مشاغل در جهان است. یک عمل نادرست منجر به از دست رفتن سرمایه ای می شود که به شرکت تامین سرمایه سپرده شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید