8 مشکل رایج درب اتوماتیک پارکینگ

8 مشکل رایج درب اتوماتیک پارکینگ


امروزه بسیاری از مکان ها مانند آپارتمان های مسکونی، ساختمان های اداری و تجاری، بانک ها، مراکز درمانی، مغازه ها و … برای افزایش سرعت تردد و افزایش امنیت و کارایی به جای درب های معمولی از درب های اتوماتیک پارکینگ استفاده می کنند. افرادی که تمایل به آموزش نصب درب اتوماتیک را دارند می توانند دوره آموزشی نصب درب اتوماتیک را در سفره خانه آموزشگاه بگذرانند. در این دوره آموزش نصب انواع درب های اتوماتیک به صورت دقیق و کاملا استاندارد توسط مدرسان و کارشناسان مجرب در این زمینه به شرکت کنندگان آموزش داده می شود تا مهارت و دقت آنها افزایش یابد. درب های اتوماتیک مانند هر وسیله دیگری پس از مدتی استفاده با مشکلات زیادی مواجه می شوند. در این مقاله 8 مشکل رایج درب اتوماتیک پارکینگ را ارائه می دهیم.

ملاقات 8 یکی از رایج ترین مشکلات درب های اتوماتیک پارکینگ

اگر از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می کنید، ادامه این مقاله را با دقت بیشتری بخوانید تا با مشکلات رایج این نوع درب آشنا شوید:

1. درب اتوماتیک جک پارکینگی اصلا باز و بسته نمی شود.

یکی از مشکلات رایجی که در جک های اتوماتیک پارکینگی رخ می دهد باز و بسته نشدن درب است. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از: باتری ریموت از کار افتاده، ریموت خراب است، سنسورها و ریموت قطع شده اند، مانعی در جلوی سنسورها، اجزای موتور یا مرکز وجود دارد. سیستم جک آسیب دیده است، و اجزای سیستم الکتریکی آسیب دیده اند. مربوط به جک، شکستن، شکستن یا آسیب دیدن جک است.

2. درب اتوماتیک جک پارکینگی به طور کامل باز و بسته نمی شود.

دری که به طور کامل باز و بسته نمی شود یکی دیگر از مشکلات مهم و رایج جک پارکینگی است که دلایل مختلفی دارد. برای یافتن علت اصلی این مشکل، باید جک را به خوبی بررسی کنید. از مهم ترین دلایل این مشکل می توان به مواردی مانند آسیب یا ضعیف شدن قطعاتی مانند خازن ها و استارت ها، عدم توجه به روغن کاری به موقع و منظم لولاهای درب اتوماتیک پارکینگ، بی توجهی به تعمیر و نگهداری دوره ای، گرم کردن جک و … اشاره کرد. و اختلال در تنظیمات زنجیره فرمان.بله

3. یکی از جک های درب اتوماتیک پارکینگ نیمه باز است.

باز نشدن کامل یا نیمه باز شدن یکی از جک های درب اتوماتیک پارکینگی نیز یکی از مشکلات رایج است و بیشتر در مورد جک های الکترومکانیکی رخ می دهد. علت اصلی این مشکل نقص در سیستم الکتریکی این قطعه است. در چنین مواقعی باید آسیب یا شکستگی نصف و نیمه سیم متصل به انتهای جک را بررسی کنید. از دیگر دلایل باز نشدن کامل یکی از جک‌ها می‌توان به مواردی مانند قطعات آسیب‌دیده مانند استارت یا خازن، نقص در زنجیر فرمان و نقص در سیستم روی برد اشاره کرد.

4. لولاهای درب جک پارکینگ اتوماتیک بسته نمی شوند.

بسیاری از اوقات افراد با مشکل بسته نشدن قفل درب های اتوماتیک پارکینگ مواجه می شوند. علت اصلی این مشکل رایج، بدتر شدن سیستم ایمنی چشم یا فوتوسل است. وجود آسیب یا تداخل در سیستم الکتریکی و مدارهای فتوسل در مشکل بسته نشدن لولاهای اتوماتیک درب نقش دارد. علاوه بر این، وجود مانع در جلوی گوش محافظ یا فتوسل درب نیز باید بررسی شود، زیرا قرار دادن مواردی مانند گرد و غبار، باران، برف، اسباب‌بازی‌ها و حتی برگ درختان در جلوی فتوسل کار را دشوار می‌کند. تابع.

5. ریموت کنترل درب اتوماتیک جک پارکینگ خراب است.

خرابی ریموت کنترل اتوماتیک درب پارکینگ یکی دیگر از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند. در صورت بروز این مشکل، ابتدا باید با سایر افراد ساکن در ساختمان در مورد عملکرد ریموت کنترل آنها صحبت کنید. اگر فقط ریموت شما مشکل داشت، توجه داشته باشید که وقتی چراغ‌های کنترل از راه دور چشمک می‌زنند، چراغ اصلی روشن است یا خیر. اگر نور چراغ اصلی ریموت کنترل ضعیف است یا کاملا روشن نمی شود دلیل خرابی ریموت اتمام باتری است. اگر چراغ اصلی ریموت روشن است، اما ریموت کار نمی کند، اقدامی نکنید، بلکه با یکی از تکنسین های متخصص در تعمیر درب اتوماتیک تماس بگیرید. تکنسین ها با مهارت و تجربه خود به راحتی می توانند ریموت کنترل را تعمیر کنند.

6. ریموت درب اتوماتیک جک پارکینگ وجود ندارد.

عدم وجود ریموت کنترل یکی از مشکلات رایج و در عین حال نگران کننده درب اتوماتیک پارکینگ است. این مشکل برای بسیاری از افراد پیش می آید و منجر به کاهش امنیت می شود. در چنین مواقعی با ریست کردن گیرنده درب اتوماتیک، کنترل از دست رفته را در اسرع وقت غیرفعال کنید. سپس یک کد جدید به ریموت کنترل سایر ساکنان ساختمان بدهید. برای گذراندن صحیح و دقیق مرحله کدنویسی، حتما از تکنسین های خبره در مورد بقیه ریموت کنترل ها کمک بخواهید.

7. فلاشر درب اتوماتیک جک پارکینگی خراب یا خراب است.

وقتی قسمت چشمک زن درب اتوماتیک گاراژ از کار بیفتد، جک بسته نمی شود. در صورت بروز این مشکل، باید لامپ چراغ راهنما را تعویض کنید. چراغی که برای چراغ راهنما انتخاب می شود باید تعدادی ویژگی داشته باشد. مهمترین ویژگی آن استاندارد بودن وات لامپ است زیرا لامپ هایی که دارای وات بالاتر از حد استاندارد هستند باعث آسیب جدی به کنترل درب اتوماتیک می شود. درپوش فلاش را با دقت در محل نصب کنید تا از ورود آب به ساختار جک جلوگیری شود.

8. لولاهای درب اتوماتیک پارکینگی به هم چسبیده اند.

یکی از رایج ترین و پیش پا افتاده ترین مشکلات درب اتوماتیک پارکینگی گیرکردن لولای درب است که این مشکل نیز مانند سایر مشکلات دلایل مختلفی دارد. ساییدگی لولا، وجود اختلاف زمانی بین حرکت لولاها، خروج درب از مسیر، از مهمترین دلایل گیرکردن لولاهای درب اتوماتیک پارکینگ است. برای پی بردن به علت اصلی این مشکل، حتما از یک صنعتگر خبره و با تجربه کمک بگیرید.

برای جلوگیری از مشکلات رایج درب های اتوماتیک از چه راهکارهایی می توان استفاده کرد؟

توجه به سرویس دوره ای درب اتوماتیک پارکینگ؛

روغن کاری به موقع لولاهای درب؛

توجه به تعادل درب هنگام نصب؛

استفاده از سیستم های ایمنی و سنسورها در جک;

جلوگیری از برخورد جک به اجسام؛

انجام تعمیرات درب اتوماتیک در زمان مناسب توسط تکنسین های حرفه ای و مجرب.

کمک گرفتن از مراکز معتبر و تخصصی که خدمات تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ را ارائه می دهند.

نصب درب اتوماتیک توسط تکنسین های آموزش دیده.

نتیجه

در این مقاله درباره 8 مشکل رایج درب های اتوماتیک پارکینگ صحبت کردیم. در صورت علاقه مندی به مباحث درب اتوماتیک جهت کسب اطلاعات تخصصی بیشتر می توانید به سایت آموزشی کافه اوزگاداگاه مراجعه نموده و در قسمت وبلاگ این سایت مطالب مربوط به عیب یابی و نصب درب اتوماتیک را مطالعه نمایید.

انتخاب شده توسط کاربران