9 شغل اینترنتی با درآمد بالا و سرمایه کم (همین امروز شروع کنید)


یک شغل اینترنتی پردرآمد چیزی است که اکثر افراد به آن فکر می‌کنند اما در اینکه چه کار اینترنتی را انتخاب کنند و چگونه شروع کنند سردرگم هستند.

مهم‌ترین نکته در راه‌اندازی یک شغل اینترنتی “زمان” است. شما هر کاری را در اینترنت شروع کنید، همیشه مشتریان زیادی برای آن وجود دارد. اما باید با نظم و برنامه‌ریزی پیش بروید تا حداکثر مشتری را به خود جذب کنید، در غیر اینصورت تعداد زیادی مشتریِ آماده پرداخت، را به رقبا واگذار می‌کنید.

شاید برخی افراد را دیده باشید که می‌گویند نمی‌توان از اینترنت درآمد خوبی داشت. این افراد سایتی راه‌اندازی کرده‌اند یا صفحه‌ای را در اینستاگرام ایجاد کرد‌ه‌اند و با ارسال چند مقاله و پست تصور می‌کردند که فروش زیادی خواهند داشت. اگرچه ایجاد یک شغل اینترنتی می‌‌تواند به دلیل درآمد بالا، شما را از هر نوع کسب و کار دیگری بی‌نیاز کند، اما باید راه‌ و روش آن را بدانید. در ابتدا به سراغ این می‌رویم که بهترین روش‌ها برای ایجاد یک شغل اینترنتی پردرآمد چیست.

کسب درآمد از اینستاگرام

زمانی که کوین سیستروم، اینستاگرام را راه‌اندازی کرد، خودش هم تصور نمی‌کرد که اینستاگرام به یک روش کسب درآمد برای کاربران تبدیل شود. در اینستاگرام می‌توانید محصول بفروشید یا هر خدماتی دارید عرضه کنید. در اینستاگرام شما با تعداد نامحدودی مشتری روبرو هستید ولی باید برای آن پست‌های جذاب تولید کنید تا آنها ترغیب شوند شما را دنبال کنند.

این پست‌های جذاب باعث جلب اعتماد کاربران می‌شود و حتی برخی از آنها در همان بازدید اول به مشتری تبدیل می‌گردند. اگرچه اگر به یک فعالیت مداوم و ادامه‌دار فکر می‌کنید بهتر است در کنار اینستاگرام یک وب‌سایت نیز برای خود داشته باشید و تمام فعالیت خود را به اینستاگرام وابسته نکنید.

تقریبا می‌توانید هر چیزی را در اینستاگرام بفروشید، هر محصول و خدماتی مشتریان خود را در اینستاگرام دارد. برای محتوای جذاب با وجود رقابتی بودن فضا باید خلاق باشید و زمان زیادی برای پست‌هایی با قابلیت جذب کاربران فعال در نظر بگیرید.

با تغییر مداوم الگوریتم‌های اینستاگرام و عدم امکان استفاده از ربات‌ها، توجه زیاد به میزان به اشتراک‌گذاری و کامنت‌های پست‌ها، راه دیگری جز تلاش زیاد برای جذب حداکثر مخاطبان هدفمند جز با استفاده از محتوا نمی‌مانند

 

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی معمولا محل عرضه تعداد زیادی محصول فیزیکی یا دانلودی است اما شاید شما امکان تولید این تعداد محصول را نداشته باشید. اگر به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی علاقه دارید نگران این مسئله نباشید چون برای آن راه‌حلی خوبی وجود دارد.

همکاری در فروش به معنای این است که بعد از ساخت یک فروشگاه اینترنتی، محصولاتی که متعلق به شما نیست اما مرتبط با فروشگاه شما است را در سایت‌تان قرار می‌دهید و کسب درآمد می‌کنید. در این روش محصولات افراد و شرکت‌های دیگر را از طریق سایت خود به فروش می‌رسانید و درصد دریافت می‌کنید. به این شکل دیگر نیازی نیست زمان زیادی صرف تولید و تهیه محصول کنید. در این حالت زمان خود را صرف بهبود سایت و سئو یا تولید محتوا می‌کنید تا افراد بیشتری را جذب سایت کنید و فروش بیشتری داشته باشید.

نکته دیگر در فروش در فضای آنلاین این است که به فروش گروه بزرگی از محصولات فکر نکنید. شاید تصور کنید که با محصولات بیشتر، فروش بیشتری هم خواهید داشت. اما امروزه تجربه ثابت کرده است که خریداران علاقه دارند که از فروشگاه‌های آنلاین یا پیج‌های تخصصی خرید کنند.

فروش محصولات دست ساز و خانگی

اگر به هنرهای دستی علاقمند هستید، فرصتی که اینترنت در اختیارتان قرار داده است را نادیده نگیرید. هر محصولی که داشته باشید فروش آن به صورت حضوری، سخت است و زمان زیادی از شما خواهد گرفت. محصول خود را تولید کنید و برای فروش از اینستاگرام، سایت شخصی و سایت‌های فروش کالا استفاده کنید. با فروش آنلاین محصولات دست‌ساز یا خانگی، از محدودیت مکانی فراتر می‌روید و می‌توانید تعداد بیشتری مشتری به خود جذب کنید.

اگر در کار استمرار داشته باشید می‌توانید به تدریج شناخته شده و مشتری‌های خاص خود را داشته باشید. چه چیزی بهتر از این که بدون صرف هزینه برای اجاره مغازه یا دفتر، کسب و کاری ثابت با حداقل هزینه در فضای مجازی داشته باشید.

وبلاگ نویسی و تولید محتوا

هر شغلی در اینترنت انتخاب کنید در نهایت برای موفقیت، باید در تولید محتوا نیز دستی داشته باشید. اما چرا تولید محتوا در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی تا این اندازه مهم است؟

  • محتوا چیزی است که کاربران را به سایت یا صفحه اینستاگرام شما جذب می‌کند.
  • محتوا اطلاعاتی را که کاربران برای خرید نیاز دارند در اختیارشان قرار می‌دهد و اعتماد آنها را جلب می‌کند.
  • شما با محتوا چه در قالب متن، صوت تصویر یا ویدئو، ارتباط اولیه را با هدف فروش ایجاد می‌کنید.

تولید محتوا و وبلاگنویسی امروزه از مهم‌ترین شغل‌های اینترنتی است که در صورت استمرار می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما به همراه داشته باشید.

برای تولید محتوا می‌توانید از دو روش درآمدزایی استفاده کنید:

  • برای سایت‌های دیگر سفارش تولید محتوا دریافت کنید. اگر در کار تولید محتوا منظم باشید و به نوشتن هم علاقه داشته باشید، درآمد خوبی خواهید داشت. شغل تولید محتوا امروزه به یکی از مشاغل پردرآمد و پرتقاضا تبدیل شده است. می‌توانید در منزل برای سایت‌ها و مشاغل زیادی محتوا تولید کنید و درآمد خوبی داشت باشید. کسب و کارهای زیادی هم به طور تمام وقت کارشناس تولید محتوا استخدام کرده و حقوق خوبی پرداخت می‌کنند.
  • برای سایت یا صفحه خودتان تولید محتوا کنید. تولید محتوا برای خودتان چون نیاز به جذب بازدیدکننده زیاد دارد، باید زمان و تلاش بیشتری صرف کنید، اما درآمد بسیار بیشتری در آینده به دست خواهید آورد. علاوه بر این می‌توانید به درآمد غیرفعالی برسید که پیوسته برای شما بدون اینکه خود دخالتی داشته باشید درآمدزایی کند.

تبلیغ نویسی (کپی رایتینگ)

تبلیغ نویسی یا کپی رایتینگ به معنای این است که شما متنی بنویسید که باعث جلب توجه خریداران شود. در این نوع متن‌ها باید از کلمات جذاب و محرک استفاده کنید و نیاز مخاطب را هدف قرار دهید. تبلیغ نویسی یکی از روش‌های افزایش فروش است. اگر کپی رایتر این حرفه را جدی دنبال کنید می‌توانید از هر تبلیغ مبلغ قابل توجهی دریافت کنید.

تبلیغ‌نویسی محرکی است که مشتریان را تحریک می‌کند که به آنچه شما عرضه می‌کنید توجه کنند. در واقع تبلیغ‌نویسی هنر استفاده از کلمات برای جلب مشتریان هدف و فروش حداکثری است.

ساخت پادکست (فایل‌های صوتی)

اگر صدای خوبی دارید یک روش دیگر درآمدزایی از اینترنت، ساخت پادکست است. باز هم می‌توانید این کار را به دو روش انجام دهید.

  • به صورت سفارشی برای دیگران کار ضبط فایل‌های صوتی با صدای خودتان را قبول کنید.
  • یا در موضوعی خاص، پادکست‌های پرمحتوا و آموزشی تولید کنید و در سایت خود قرار دهید. افراد زیادی این فایل‌ها را دانلود می‌کنند، و شما می‌توانید به یک منبع درآمد ثابت برسید.

برای شروع کار نیازی به صرف هزینه برای تجهیزات زیادی ندارید و با امکانات اولیه می‌توانید کار را در خانه شروع کنید.

پشتیبان آنلاین سایت

به دلیل فراگیر شدن اینترنت اغلب افراد و شرکت‌ها سایتی برای خودشان دارند اما به دلیل، زمان یا دانش محدود یا حجم بالای کار، نیاز به نیروهایی در داخل یا خارج برای پشتیبانی سایت دارند.

امروزه اکثر سایت‌ها با مدیریت محتوای وردپرس ساخته می‌شوند که یادگیری آن هم بسیار ساده است. اگر آشنایی خوبی با وردپرس پیدا کنید می‌توانید در شغل مدیریت سایت یا وبمستری شغل مناسبی به دست آورید.

علاوه بر این بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی نیاز به نیرو دارند تا کار ورود محصولات به همراه مشخصات آنها در سایت انجام شود. علاوه بر این محصولات قدیمی باید حذف یا به روز رسانی شوند که توسط مسئول ورود اطلاعات انجام خواهد شد.

گرافیست آنلاین

گرافیک علاوه بر تقاضای زیاد، از مشاغلی است که به راحتی امکان آنلاین بودن را دارد. اگر گرافیست هستید یا به این شغل علاقه دارید می‌توانید با ایجاد یک سایت و صفحه اینستاگرام، کارهای خود را به نمایش بگذارید تا سفارش‌های زیادی دریافت کنید.

باز هم اگر تصمیم دارید که درآمد بالاتری داشته باشید راه‌حل دیگری وجود دارد. با راه‌اندازی یک سایت برای فروش فایل‌های گرافیکی لایه‌باز، باز هم درآمد بیشتری کسب می‌کنید. مزیت این کار در این است که شما یک بار یک فایل گرافیکی را تولید می‌کنید اما بارها می‌توانید آن را فروخته و درآمد کسب کنید.

آموزش و مشاور آنلاین

هر تخصصی داشته باشید هیچ جایی به اندازه اینترنت نمی‌توانید از آن درآمد خوبی داشته باشید. فرقی نمی‌کند تخصص شما چیست، تناسب اندام، مشاور کسب و کار و مالی، حقوقی، روانشناسی، خودرو یا هر چیز دیگر.

اگر بتوانید در فضای اینترنت با محتوای خوبی که تولید می‌کنید نشان دهید که فردی وارد و متخصص هستید افراد زیادی تمایل پیدا می‌کنند که از خدمات شما به صورت حضوری یا آنلاین استفاده کنند.

در این کار مانند تمامی مشاغل اینترنتی نیاز به استمرار دارید تا بعد از مدتی شناخته شوید. بهتر است محتوای تولیدی، جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته باشد تا به ساخت برند شخصی شما کمک زیادی ‌کند.

چگونه در شغل اینترنتی خود موفق شویم و به درآمد بالایی برسیم؟

انتخاب شغل اینترنتی و نوع کسب درآمد از آن، اولین مرحله است. اما نکات دیگری است که اگر در شغل اینترنتی خود رعایت نکنید، امکان داشتن یک درآمد خوب و پایدار را از دست می‌دهید.

نظم و برنامه ریزی: شما در کار ثابت خود نیاز دارید که هر روز در محل کار حضور پیدا کنید و فعالیت‌های مفیدی انجام دهید که به درآمدزایی منجر شود. چرا در مشاغل اینترنتی تصور بر این است که با راه‌اندازی یک سایت و قرار دادن چند مطلب، کار انجام شده و می‌توان به درآمد بسیار عالی رسید.

در مشاغل اینترنتی هم قانون کار تفاوتی نمی‌کند، شما همواره باید ساعاتی را به فعالیت‌های مفید برای کار اینترنتی خود اختصاص دهید. برای شغل اینترنتی خود دید بلند مدت داشته باشید و هر روز طبق برنامه پیش بروید.

به دنبال درآمد ثابت و پایدار باشید: برای شغل اینترنتی به دنبال روش‌های درآمدزایی واقعی و ارزشمند باشید. برخی روش‌های نه تنها درآمد ناچیز یا حتی هیچ درآمدی به دست نمی‌آورید بلکه متحمل از دست دادن زمان ارزشمندتان می‌شوید. برخی کارها مثل سایت‌‌های کلیکی را فراموش کنید، چون این روش‌ها در واقع شغل نیستند. روش‌های معرفی شده در بالا از بهترین و پر درآمدترین روش‌های کسب درآمد از اینترنت هستند.

صبور باشید: در هیچ کاری اگر صبور نباشید نمی‌توانید موفق شوید، راه‌اندازی شغل اینترنتی نیز مشمول همین قانون است. آن چیزی که باعث موفقیت می‌شود استمرار و پیوستگی است.

آشنایی با بازاریابی اینترنتی: بازاریابی نیاز هر کسب و کاری است تا بتوان بیشترین میزان مشتری را به خود جذب کرد. خوشبختانه در فضای اینترنت بازاریابی با ‌هزینه‌تر کم‌تر و اثرگذاری بیشتر قابل انجام است. در مشاغل اینترنتی بدون بازارابی نمی‌توانید به فروش خیلی بالایی برسید بنابراین یادگیری و اجرایی کردن بازاریابی اینترنتی را در برنامه خود داشته باشید.

نیچ مارکتینگ را فراموش نکنید: به عنوان آخرین توصیه برای موفقیت در شغل اینترنتی، یک بازار کوچک را انتخاب کنید. تصور نکنید که با انتخاب یک بازار بزرگ به حداکثر فروش می‌رسید. کار بر روی بازاری بزرگ، به خصوص در شروع کار که امکانات کمی وجود دارد، باعث پراکندگی انرژی، وقت و منابع می‌شود. به این شکل به درآمد قابل توجهی نمی‌رسید. بازاری کوچک‌تر را انتخاب کنید تا بتوانید بر مشتریان این بازار تمرکز بیشتری داشته باشید و با روش‌های بازاریابی مناسب، بیشترین سود ممکن را ببرید.

منبع: مدیرآفرین

ادامه مطلب